Sidecar wpada w widownię na TT: było blisko
Piotr Jędrzejak
7 czerwca 2017

Wyścigi drogowe to niebezpieczny sport. Wczoraj wieczorem w szpitalu zmarł Davey Lambert, 48-letni zawodnik. W tym przypadku było naprawdę blisko, aby widzowie zostali mocno poturbowani. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W czasie pierwszego wyścigu Sidecar TT w poniedziałek, załoga sidecara Deborah Barron i Alan Thomas wypadli z trasy na trzecim okrążeniu. Na szczęście zdarzyło się to na nawrocie Ramsey Hairpin, najwolniejszym punkcie całej trasy Mountain Course. Załoga #47 wpadła w poślizg na wyjściu, wpadając na wewnętrzne pobocze. Widzowie Tourist Trophy zareagowali szybko – zdążyli uskoczyć.

Organizator IoMTT zareagował szybko, przeciwdziałając gorszym skutkom takich poślizgów. Wewnętrzna strona nawrotu Ramsey Hairpin jest teraz strefą zabronioną, co oznacza, że widzowie nie mają tam wstępu.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły