Nie żyje Davey Lambert – pierwsza ofiara IoMTT 2017
Piotr Jędrzejak
7 czerwca 2017

Ze smutkiem informujemy, że wyścigi Tourist Trophy 2017 na Wyspie Man pochłonęły pierwszą w tym roku ofiarę śmiertelną. Życie stracił Davey Lambert, 48-latek z Gateshead w Anglii. 

Wypadek miał miejsce nieopodal Greeba Castle, na trzecim okrążeniu wyścigu Superbike TT dnia 4. czerwca. Davey natychmiast otrzymał pierwszą pomoc. Śmigłowiec od razu zabrał go do szpitala Noble na Wyspie Man. Następnie przetransportowano go do szpitala Aintree w Liverpoolu. Pomimo długiej walki o życie, wieczorem 6. czerwca Davey odszedł.

Davey Lambert zadebiutował na Mountain Course w czasie Manx GP w roki 2014, kiedy to skończył jako 4. w wyścigu dla początkujących. W 2015 roku na Manx Grand Prix, Davey meldował się w trzech wyścigach w okolicy 10 miejsca. W 2015 roku również po raz pierwszy startował w Isle of Man TT.

Według smutnych statystyk, rocznie w TT giną dwie osoby, a czasem są to również kibice. Davey jest już 253. ofiarą śmiertelną na torze Mountain Course.

Redakcja MotoRmanii przesyła szczere kondolencje rodzinie, bliskim i przyjaciołom Daveya Lamberta.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły