Najlepsze momenty z finału MŚ Endurance: Le Mans 24h!

- Piotr Jędrzejak

Mistrzostwa Świata Endurance zakończyły się w miniony weekend na legendarnym, francuskim torze Le Mans. Finałowa runda była też jedną z trudniejszych – wyścig trwał 24 godziny. Walka była zacięta, a zwycięzcami w tym spotkaniu został zespół SERT – Suzuki Endurance Racing Team. Jednak nawet pomimo zajęcia drugiego miejsca w wyścigu, to ekipa Yamaha Racing – GMT 94 – Michelin zgarnęła tytuł Mistrza Endurance 2014! Na podium generalki, na kolejnych stopniach stanęły teamy SERT oraz Team Bolliger Switzerland #8.

Jak na pewno wiecie, w Le Mans 24h wystartował też polski zespół LRP Poland w składzie Marek Szkopek, Paweł Szkopek i Bartłomiej Lewandowski! Jesteście ciekawi, jak im poszło?

Zobaczcie, co działo się na torze Le Mans!

Przy okazji federacja FIM udostępniła także najlepsze momenty z wyścigu sidecarów, dla których Le Mans również było finałową rundą. Mistrzostwo zdobył brytyjski zespół Tim Reeves / Grégory Cluze. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!