Najlepsze momenty z finału MŚ Endurance: Le Mans 24h!
Piotr Jędrzejak
25 września 2014

Mistrzostwa Świata Endurance zakończyły się w miniony weekend na legendarnym, francuskim torze Le Mans. Finałowa runda była też jedną z trudniejszych – wyścig trwał 24 godziny. Walka była zacięta, a zwycięzcami w tym spotkaniu został zespół SERT – Suzuki Endurance Racing Team. Jednak nawet pomimo zajęcia drugiego miejsca w wyścigu, to ekipa Yamaha Racing – GMT 94 – Michelin zgarnęła tytuł Mistrza Endurance 2014! Na podium generalki, na kolejnych stopniach stanęły teamy SERT oraz Team Bolliger Switzerland #8.

Jak na pewno wiecie, w Le Mans 24h wystartował też polski zespół LRP Poland w składzie Marek Szkopek, Paweł Szkopek i Bartłomiej Lewandowski! Jesteście ciekawi, jak im poszło?

Zobaczcie, co działo się na torze Le Mans!

Przy okazji federacja FIM udostępniła także najlepsze momenty z wyścigu sidecarów, dla których Le Mans również było finałową rundą. Mistrzostwo zdobył brytyjski zespół Tim Reeves / Grégory Cluze. Zobaczcie, jak to wyglądało!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły