Kosiniak imponuje tempem i punktuje w debiucie w IDM Superbike

- MotoRmania

Patryk Kosiniak imponował świetnym tempem, punktując podczas swojego debiutu w motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike w barwach BMW Wilbers Teamu. Jedyny Polak w międzynarodowej stawce 35 zawodników ukończył drugi wyścig na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring na 11. miejscu, jako najszybszy z debiutantów.

informacja prasowa

27-latek z Tarnowa weekend na Nurburgringu rozpoczął od bardzo mocnego akcentu, piątkowe treningi wolne kończąc na rewelacyjnym, szóstym miejscu, a w sobotnich kwalifikacjach zapewniając sobie czternaste pole startowe.

Patryk Kosa Kosiniak nurburgring 1 runda 2017 IDM Superbike (2)

Choć pierwszy wyścig nie poszedł co prawda zgodnie z planem, bo z niewyjaśnionych przyczyn Kosiniak zaliczył wywrotkę na mokrym torze, w drugim Polak ponownie imponował i na pierwszym okrążeniu kapitalnie przebił się z czternastej na siódmą pozycję. Po zaciętej walce ubiegłoroczny triumfator pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup ostatecznie minął linię mety na jedenastej lokacie, sięgając po pięć punktów do klasyfikacji generalnej i finiszując jako pierwszy z debiutantów.

Już za dwa tygodnie „Kosa” wystartuje gościnnie i w ramach treningu w pierwszej rundzie motocyklowych mistrzostw Polski WMMP, które na torze w Poznaniu odbędą się razem ze zmaganiami międzynarodowej serii Alpe Adria. Kolejny start w IDM Superbike czeka z kolei tarnowianina w czerwcu.

Patryk Kosa Kosiniak nurburgring 1 runda 2017 IDM Superbike (4)

„To był bardzo dobry debiut – mówi Patryk Kosiniak. – W piątkowych treningach byłem bardzo szybki i choć kwalifikacje nie były idealne, wiedziałem, że mam bardzo dobre tempo. Pierwszy wyścig przerwano po kilku kółkach z powodu deszczu i wznowiono na mokrym torze. Nie wiemy dlaczego, bo jechałem bardzo ostrożnie, a telemetria nie wykazała niczego nietypowego, ale zaliczyłem uślizg tylnego koła już na pierwszym kółku i zakończyłem rywalizację przedwcześnie. Nic mi się jednak nie stało, więc do drugiego wyścigu ustawiłem się mocno zmotywowany do walki i już na pierwszym kółku widowiskowo przebiłem się z czternastej na siódmą pozycję. Robiłem co mogłem, aby utrzymać się za prowadzącą grupą, ale w drugiej połowie wyścigu brakowało mi przyczepności tyłu, dlatego nieco uspokoiłem tempo, aby dowieźć do mety cenne punkty. Ostatecznie byłem najszybszy z debiutantów, więc cały zespół jest bardzo zadowolony. Co prawda walka z czołówką będzie bardzo trudna, ale myślę, że stać nas w tym roku na rywalizację w okolicach siódmego miejsca, a to byłoby już naprawdę dobrym osiągnięciem. Teraz zobaczymy razem z zespołem, co czeka nas w Poznaniu.”

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem patrykkosiniak.com oraz facebook.com/patrykkosiniak15/, więcej informacji o zespole pod adresem wilbers-bmw-racing.de , więcej informacji o IDM Superbike pod adresem superbike-idm.de.

Patryk Kosa Kosiniak nurburgring 1 runda 2017 IDM Superbike (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl