John McGuinnes po wypadku na NW200: złamana noga, żebra i kręgi

- Piotr Jędrzejak

Start legendy wyścigów drogowych na Wyspie Man 2017 stoi pod wielkim znakiem zapytania. W czasie treningów kwalifikacyjnych do North West 200 doszło do poważnego wypadku Johna McGuinnessa.

John został natychmiast przetransportowany do szpitala, jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Wypadek miał miejsce w czwartek, 11. maja, w czasie treningów kwalifikacyjnych do NW200. Lekarze stwierdzili, że 45-latek doznał otwartego złamania prawej nogi (złamanie kości strzałkowej i piszczelowej), ma złamane trzy żebra w części tylnej oraz pęknięte 4 kręgi kręgosłupa.

Lekarze nie mogli zastosować płytek usztywniających złamanie nogi, dlatego Johnowi założony został zewnętrzny stelaż usztywniający. Celem leczenia pękniętych kręgów, McGuinness otrzymał gorset usztywniający, który ma nosić do 6 tygodni. W szpitalu ma pozostać przez około tydzień.

Honda Pro Racing nie wspomina nic o przewidywanym czasie powrotu do pełni sił, jednak John nie doznał takich kontuzji, z których nie mógłby się wyleczyć. Większym problemem jest jednak fakt, że wyścigi Tourist Trophy na Wyspie Man ruszają za niespełna 2 tygodnie. Istnieje ogromne ryzyko, że John nie wystartuje… Aczkolwiek zawodnicy wyścigów drogowych to jakby ludzie innej rasy, więc kto wie. John, trzymamy kciuki!!

Zgodnie z procedurami wyścigów NW200, po wypadku motocykl trafia do organizatora i zespół przez pewien czas nie ma dostępu do sprzętu. Z tego powodu ekipa Honda Pro Racing nie mogła odczytać danych telemetrycznych z wypadku nowego Fireblade SP2, dlatego podjęto trudną decyzję, aby ze względów bezpieczeństwa odwołać również pozostałe starty Guya Martina, kolegi zespołowego Johna. To z kolei wzbudziło plotki o wadzie mechanicznej nowego modelu CBR1000RR…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl