Kevin Schwantz i Randy Mamola na Isle of Man TT 2012
Piotr Jędrzejak
27 kwietnia 2012

Znamy już nazwiska najważniejszych osób, które w tym roku pojadą w okrążeniu demonstracyjnym na wyspie Man!

Jak co roku wyścigi na wyspie Man otwiera parada sław. W tym sezonie, 6. czerwca ikonami będą Kevin Schwantz oraz Randy Mamola! Panowie okrążą 60-kilometrowy tor odpowiednio na Suzuki GSX-R 1000 oraz Ducati 1199 Panigale.

Kevin Schwantz: „Wyspa Man nie bez powodu nazywana jest mekką wyścigów motocyklowych i gdy dostałem możliwość pojechania na okrążeniu demonstracyjnym, zgodziłem się od razu. Najlepsi kierowcy TT są szanowani na całym świecie i już nie mogę doczekać się doświadczenia Mountain Course własnymi rękami.”

Randy Mamola: „Jestem związany z marką Arai (która zaprosiła Randiego) już długi czas i to będzie prawdziwy zaszczyt reprezentować ich na okrążeniu demonstracyjnym dookoła symbolicznego toru. Na obiektach w mojej karierze spotkałem wielu zawodników TT i jest mi naprawdę miło, że teraz zobaczę te wyścigi na żywo.”

Do dwóch amerykanów dołączy 11-krotny zwycięzca TT, Phillip McCallen, który pojedzie na Hondzie RC45, Mistrz Świata i Brytanii, Neil Hodgson na Ducati Panigale oraz wielokrotny triumfator na wyspie Man, Ian Hutchinson. Ten ostatni wciąż leczy kontuzję nogi, ale będzie w stanie pojechać na okrążeniu demonstracyjnym. Aktualną stawkę kierowców MotoGP mieli okazję już reprezentować Valentino Rossi, Nicky Hayden, Jorge Lorenzo i będący już na emeryurze Loris Capirossi. Teraz już drugi rok z rzędu będzie to Cal Crutchlow.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły