III runda Mistrzostw i Pucharu Polski na torze Poznań: relacja + video!

- MotoRmania

Niwy jak zwykle dostarcza filmy i relację z supermoto – tym razem jest to 3 runda naszych Mistrzostw i Pucharu Polski, która połączona została z Mistrzostwami Świata Supermoto!

autor: Niwy
Supermotosport.pl

3 runda w Poznaniu była najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem w tym roku. To dlatego, że wyścigi odbywały się na szybkim torze oraz zapowiadał się najlepiej przygotowany odcinek terenowy w Polsce. Dodatkowo Mistrzostwa Polski i Puchar Polski zostały połączone z Mistrzostwami Świata Supermoto! Kto nie był niech żałuje!

Całe zawody zostały rozłożone na 3 dni. To celowy zabieg organizatorów, aby kilku naszych zawodników, którzy poza Mistrzostwami Polski, chcieli też wystartować w Mistrzostwach Europy, jak i Świata, także mieli mieć chociaż jeden dzień przerwy na odzyskanie sił.

W piątek odbyła się runda Mistrzostw Polski. Niestety pogoda nie dopisała i wyścigi zostały sklasyfikowane jako mokre. Takie warunki zmusiły do wyłączenia sekcji terenowej. Ponieważ był to piątek, kibice przybyli jak na lekarstwo, a w padoku same przygotowania – runda odbyła się więc prawie bez echa. Na szczęście udało się złapać kilka ujęć, więc zapraszam do obejrzenia szybkiej relacji z rundy piątkowej. Sprawdźcie też oficjalne wyniki III rundy Mistrzostw Polski.

Sobota. Pogoda zdążyła się poprawić, co pozwoliło na otworzenie odcinka terenowego. Pucharowcy poczuli się jak prawdziwi mistrzowie, gdyż treningi i kwalifikacje mieli na przemian z Mistrzami Świata i Europy. I wyścig dopiero następnego dnia! PRO!

W niedzielę pogoda od rana trochę krzyżowała plany. Pada, nie pada… Powoli przesycha, ale jeszcze mokro. W namiotach szał zmian opon. Pierwszy wyścig Pucharu odbył się bez odcinka terenowego, a organizator robił wszystko co się dało, aby włączyć go chociaż na Mistrzostwa Świata. Po nich wjechali już Mistrzowie Europy i Świata i dla nich już otworzono teren. Nastepny wyścig Pucharu Polski odbył się na pełnej nitce. Również udało się nagrać ich poczynania, także zapraszam do oglądania. Sprawdźcie też wyniki III rundy Pucharu Polski.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl