Paweł Szkopek o krok od dziesiątego tytułu po zwycięstwach w Poznaniu
MotoRmania
8 sierpnia 2016

Wygrywając dwa kolejne wyścigi klasy Superbike na torze w Poznaniu Paweł Szkopek zbliżył się na wyciągnięcie ręki do wyjątkowego, dziesiątego tytułu motocyklowego mistrza Polski.

Informacja Prasowa

Zawodnik ekipy Wójcik FHP Racing Team znów narzucił nieosiągalne dla rywali tempo, choć w sobotę startował swoją zapasową, czteroletnią Yamahą R1. Mimo wszystko obrońca tytułu triumfował w pierwszym wyścigu weekendu z przewagą czterech sekund, fundując sobie w ten sposób wyjątkowy prezent z okazji 41. urodzin. Dzień później, już na tegorocznej R1-ce, Paweł znów dominował, tym razem pokonując rywali aż o 17 sekund.

Dzięki siedmiu zwycięstwom na osiem startów Szkopek powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, w której jest o krok od bezprecedensowego, dziesiątego tytułu. Kolejny start czeka Pawła za dwa tygodnie, ponownie w Poznaniu.

„To był wyjątkowy, bo urodzinowy weekend – mówi Paweł Szkopek. – W sobotę musiałem startować swoim zapasowym motocyklem, ponieważ po mojej wywrotce z ostatniej rundy w Czechach nasz dostawca nie zdołał przygotować dla nas na czas nowego zawieszenia. Nawet poprzedni model R1-ki, bez kontroli trakcji i zaawansowanej elektroniki, był jednak na tyle konkurencyjny, że byłem w stanie sięgnąć po zwycięstwo. W niedzielę, już na tegorocznej Yamasze, praktycznie kontrolowałem sytuację od startu do mety. Według naszych wstępnych wyliczeń moja przewaga w klasyfikacji generalnej klasy Superbike jest już na tyle duża, że tytuł mistrzowski mamy już praktycznie w kieszeni, ale czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie wyników i tabeli, i nie możemy doczekać się powrotu do Poznania za dwa tygodnie w celu walki o kolejne zwycięstwa.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły