Paweł Szkopek o krok od dziesiątego tytułu po zwycięstwach w Poznaniu

- MotoRmania

Wygrywając dwa kolejne wyścigi klasy Superbike na torze w Poznaniu Paweł Szkopek zbliżył się na wyciągnięcie ręki do wyjątkowego, dziesiątego tytułu motocyklowego mistrza Polski.

Informacja Prasowa

2016 04 WMMP Poznan 02723Zawodnik ekipy Wójcik FHP Racing Team znów narzucił nieosiągalne dla rywali tempo, choć w sobotę startował swoją zapasową, czteroletnią Yamahą R1. Mimo wszystko obrońca tytułu triumfował w pierwszym wyścigu weekendu z przewagą czterech sekund, fundując sobie w ten sposób wyjątkowy prezent z okazji 41. urodzin. Dzień później, już na tegorocznej R1-ce, Paweł znów dominował, tym razem pokonując rywali aż o 17 sekund.

Dzięki siedmiu zwycięstwom na osiem startów Szkopek powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, w której jest o krok od bezprecedensowego, dziesiątego tytułu. Kolejny start czeka Pawła za dwa tygodnie, ponownie w Poznaniu.

2016 04 WMMP Poznan 15283„To był wyjątkowy, bo urodzinowy weekend – mówi Paweł Szkopek. – W sobotę musiałem startować swoim zapasowym motocyklem, ponieważ po mojej wywrotce z ostatniej rundy w Czechach nasz dostawca nie zdołał przygotować dla nas na czas nowego zawieszenia. Nawet poprzedni model R1-ki, bez kontroli trakcji i zaawansowanej elektroniki, był jednak na tyle konkurencyjny, że byłem w stanie sięgnąć po zwycięstwo. W niedzielę, już na tegorocznej Yamasze, praktycznie kontrolowałem sytuację od startu do mety. Według naszych wstępnych wyliczeń moja przewaga w klasyfikacji generalnej klasy Superbike jest już na tyle duża, że tytuł mistrzowski mamy już praktycznie w kieszeni, ale czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie wyników i tabeli, i nie możemy doczekać się powrotu do Poznania za dwa tygodnie w celu walki o kolejne zwycięstwa.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl