299 km/h na drodze publicznej – Ghostrider powraca?

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli macie więcej, niż 10 lat, to na pewno pamiętacie Ghostridera – i nie mamy tutaj na myśli filmu o płonącym szkielecie na chopperze.

Ghostrider, czyli pewien ubrany na czarno motocyklista ze Szwecji, bardzo lubił szybką jazdę i ucieczkę przed policją. Jednym z jego popularniejszych wyczynów jest przejazd ze Sztokholmu do Uppsali (68,6 kilometrów), w bardzo gęstym ruchu, w czasie poniżej 15 minut. Średnia prędkość wyniosła wtedy 273,7 km/h.

Gdy Ghostrider przestał bawić się z policją w kotka i myszkę, oddał się innej pasji – brał udział w zawodach w szybkim jeżdżeniu na jednym kole, a później zorganizował loterię ze swoją Turbo Hayabusą o mocy 500 KM. Teraz wygląda na to, że Ghostrider wraca do akcji.

Po sieci rozchodzi się właśnie film z Gixxerem lecącym baaardzo szybko trasą, którą można nazwać autostradą z wieloma tunelami. Ruch jest wprawdzie znikomy, ale prędkość i tak robi swoje. Film został podpisany jako „Ghostrider 2016…” i został nawet umieszczony na oficjalnej stronie oraz oficjalnym YouTubie Ghostridera.

Legenda powróciła? A może to podpucha? Tak czy inaczej, kierowca jest zdrowo rąbnięty.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl