II runda MP i PP Supermoto w Toruniu 2015 [zdjęcia i video!]

- MotoRmania

Upał i kurz, a następnie deszcz i błoto – takie warunki do jazdy przyniósł miniony weekend w Toruniu.

informacja prasowa

Sezon w pełni, a za nami II runda Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Supermoto. Chociaż za „nami” jest powiedziane trochę na wyrost, bo z teamu HPSM rundę pojechał tylko Jerzy Głodek #113. Bardzo wysoko plasujący się w rankingu po pierwszej rundzie Franz#44 (Rafał Perkowski), niestety 3 tygodnie temu podczas treningu w Radomiu uszkodził bark. Walka z czasem o powrót do sił się nie powiodła i pomimo próby na piątkowych treningach, musiał odpuścić start w zawodach. Daniela Mikołajczyka zatrzymała awaria auta, kiedy zapakowany pod sufit jechał do Torunia.

W obliczu tych problemów Jurgen mocno zmotywowany wykręcił swoje najlepsze w PP kwali i do wyścigu ustawił się z 6-go pola w stawce 25-ciu zawodników. Pierwszy wyścig to koncertowa jazda mimo 30-stopniowego upału i utrzymane miejsce z kwali. Drugi wyścig zaczął się fatalnie od falstartu, a skończył jeszcze gorzej – kapciem w tylnym kole. Po ciężkiej walce o punkty, po dwóch wyścigach Jurek uplasował się finalnie na 14. pozycji. Pech nas nie opuścił podczas tej rundy.

„Jestem bardzo zadowolony z tej rundy. W stu procentach wykonałem swój plan. Z zimną głową i bez niepotrzebnych przepychanek kółko za kółkiem jechałem coraz szybciej. Bardzo dużo dały mi rady i wsparcie kontuzjowanego Franza… W drugim wyścigu niestety zawiódł sprzęt, a szkoda – czułem, że jestem szybki i już w drugim kółku wykręciłem swój najlepszy czas tej rundy, ale ważne że udało się dojechać do końca bez gleby” powiedział po wyścigu zawodnik spod flagi EDC Polska.

Rywalizację w Pucharze Polski zdominował Krzysiek Panowski, który był poza zasięgiem rywali w kwalifikacjach oraz obydwu wyścigach. Podium uzupełnili Łukasz Hepner i Albert Idzik.

W Klasie Amator zdecydowanie wygrał Marcin Gazda, za nim kolejno Rafał Piwko i Błażej Michno. Ozdobą wyścigu była postawa młodziutkiej Agaty Salamon, która 3-cie miejsce straciła na ostatnim okrążeniu po kolizji w odcinku terenowym. Gromkie brawa po wyścigu były jak najbardziej zasłużone.

W Mistrzostwach Polski przeżyliśmy prawdziwe oblężenie zagranicznych zawodników. Poza stałymi bywalcami z Łotwy, tym razem odwiedzili nas również czołowi zawodnicy światowej klasy z Czech: Tomas Travnicek oraz Erik Provaznik. W kwalifikacjach oraz obu wyścigach bezkonkurencyjny był Tomas. Na drugim stopniu podium uplasował się Erik, a najlepszy z Polaków, Paweł Leśkow zajął trzecie miejsce.

Od redakcji: Do relacji od zespołu HPSM dorzucamy Wam videorelację z wyścigu mistrzowskiej klasy S2 – jak zwykle wypasiony film podesłał Niwy:

Niwy podesłał też videorelację z klasy pucharowej:

Ekipa HPSM opuszcza rundę w Toruniu z podniesionymi głowami – Jurek pokazał naprawdę świetne tempo. Już za miesiąc Koszalin, gdzie miejmy nadzieję – pojadą w pełnym składzie.

fot. Monika Perkowska | FotoSupermoto

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl