Ślepy zakręt, fiksacja wzroku i zderzenie czołowe z… wozem strażackim

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli już mieć czołówkę z ciężarówką, to niech w środku będzie ekipa wyszkolonych ratowników – w tym przypadku strażaków.

Film pochodzi od 24-letniego Jessiego Lopeza, który 1. kwietnia wybrał się z kolegą na przejażdżkę po Glendora Ridge Road na obrzeżach Los Angeles w Kalifornii. W dniu wypadku Jesse posiadał motocykl (Yamaha MT-07) dopiero od 7 miesięcy. Może nie powinniśmy tego oceniać, ale jego jazda w pierwszych minutach filmu rzeczywiście potwierdza, że jeszcze nie jest zaawansowanym motocyklistą.

Niestety, w momencie 2:41 dopada go to, co jest typowym problemem początkujących – fiksacja wzroku. Jesse wyjeżdża zza ślepego zakrętu i widzi ciężarówkę nadjeżdżającą z naprzeciwka. Jego prędkość nie była duża, a wóz strażacki jechał odpowiednią stroną drogi, ale niestety w grę weszła panika. Jesse zaczął hamować, wyprostował motocykl i trafił prosto w strażaków.

Jeżeli wypadek i tak był mu pisany, to ciężko było lepiej trafić. Strażacy, czyli wykwalifikowani ratownicy zajmują się nim natychmiast. Kamera odpadła w momencie uderzenia i leży w trawie. W momencie 10:28 Jesse prosi przyjaciela, aby ją odszukał i w 11:06 Angelo rzeczywiście wraca z kamerą. Jest mocno zestresowany. Zaledwie po 15 minutach od momentu zderzenia, na miejscu pojawia się śmigłowiec i zabiera motocyklistę do szpitala.

zderzenie czolowe ze straza

Jesse odniósł dwa otwarte złamania lewej nogi oraz poważne złamanie ręki. Gdy oglądał nagranie z kamery, czuł się, jakby patrzył na kogoś innego – nie pamiętał niczego począwszy od 1,5 minuty przed wypadkiem. Postanowił udostępnić film, aby był nauczką dla innych. Powiedział przy tym: „Bądźcie czujni. Bądźcie bardziej uważni jeżdżąc motocyklem. Nie zróbcie tego, co ja.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl