I runda 2015 Supermoto w Bydgoszczy: relacja, zdjęcia, video!

- MotoRmania

To był ciekawy weekend dla miłośników zapachu palonej gumy, pisku opon i zgrzytającego w zębach piachu. Pierwsze runda Mistrzostw i Pucharu Polski w tym roku już za nami. Czas na podsumowanie majowego weekendu.

tekst: zespół HPSM Supermoto
fot. Monika Perkowska z FotoSupermoto

Ekipa HPSM Supermoto w Bydgoszczy zjawiła się w pełnym składzie:
Rafał „Franz” Perkowski #44
Daniel Mikołajczyk #151
Jerzy „Jurgen” Głodek #113

I runda Supermoto Bydgoszcz 2015 - fot Monika Perkowska FotoSupermoto (8)

Po sumiennym zimowym przygotowaniu, apetyty były duże, a nastroje bojowe. Frekwencja w Pucharze Polski zapowiadała porządne ściganie. Na starcie stanęło 30 zawodników. Zawody odbyły się na kartodromie w Bydgoszczy, po ubiegłych sezonach znanym też jako „deszczowa Bydgoszcz”. Tym razem jednak pogoda była dla nas łaskawa i pomimo przelotnego opadu podczas piątkowej sesji treningowej, obyło się bez deszczowych opon.

Niestety nie obyło się bez małych problemów technicznych i dwie trzecie warszawskiego składu (Daniel i Jurgen) I runda Supermoto Bydgoszcz 2015 - fot Monika Perkowska FotoSupermoto (13)spędziło piątkowy trening na padoku „kręcąc śrubki” przy swoich CRF’ach. Jedynie Franz wykorzystał dobrze piątek. „Huska” na którą przesiadł się w tym sezonie świetnie sprawowała się na Bydgoskim torze.

Piątkowe wysiłki serwisowe zaowocowały cieknącą pompą wody w CRF 450 z #151 i częściowo sprawnym układem hamulcowym u #113, ale o rezygnacji ze startów nie było mowy. Po kwalifikacjach zdecydowanie najlepiej z naszego teamu wypadł Franz plasując się na 3 pozycji. Jurgen był na 16 miejscu, a Daniel na 24.

W tym roku organizatorzy postanowili  trochę urozmaicić nam wyścig i dosypali sporo piachu w części terenowej, co zebrało bogate żniwo „glebowe” podczas pierwszych kółek oraz całkowicie „wymieszało” stawkę podczas wyścigów.

W pierwszym wyścigu Rafałowi udało się przyjechać na 5 pozycji, Jurkowi pomimo iż przegapił start i wystartował ostatni, dojechał 15, a Daniel zjawił się na 26 pozycji po 3 krotnym „kopaniu w piaskownicy”.

I runda Supermoto Bydgoszcz 2015 - fot Monika Perkowska FotoSupermoto (1)Drugi wyścig był dla HPSM lepszy i tym razem Franz dojechał na 3 miejscu, Jurgen na 14 a Daniel na 18 pozycji.

Najlepiej przygotowany do wyścigów był Rafał co zaowocowało zakończeniem zawodów na 3 miejscu na „pudle” za Danielem Bukowskim i Dariuszem Małkiewiczem, reszta teamu uplasowała się w drugiej dziesiątce, Jurek 15, a Daniel 19.

Franz nie ukrywał satysfakcji ze zdobytego naczynia, po 5 latach „ocierania się” o podium w końcu udało mu się na nim stanąć.

Swój wynik po zawodach, Franz skomentował:
„Czułem ze kondycyjnie jestem mocny, a nowy sprzęt, masę wspólnych treningów i dużo cennych wskazówek udzielonych przez Dariusz „Crazego”  Rosika zapewniły mi tempo. Nie mogę przy tej okazji nie podziękować wszystkim sponsorom: S4 Fitness, Oil SPA, EDC Polska, Motorista, Mottowear i LS2 Club którzy postanowili wesprzeć nasz team.
5 lat pracy… 3-cie miejsce na I rundzie PP w Bydgoszczy, dedykacja dla Mamy.”

„To były świetne wyścigi i choć wyników nie zaliczam do udanych to pod względem sportowej rywalizacji było rewelacyjnie -dużo mijania i ciągła walka o pozycje. W obu wyścigach z powodu głupich błędów musiałem przebijać się do przodu z ostatnich pozycji. Musze popracować nad wyeliminowaniem tego typu sytuacji…” – dodał po wyścigu Jurgen #113

Daniel swój powrót na wyścigową nitkę i wynik skomentował: „…przygotowanie fizyczne nie zastąpi treningów na torze. Po porządnej rehabilitacji już czas wrócić na asfalt”

W klasie Mistrzostwach po zaciętej walce, na podium stanęli kolejno pierwszy, powracający na polskie tory, Paweł Leśkow, drugi Jędrzej Żuralski, a na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Mańczak.

I runda Supermoto Bydgoszcz 2015 - fot Monika Perkowska FotoSupermoto (3)

W klasie Amator również nie zabrakło walki. Pierwszy dojechał Mateusz Otręba, drugi Grzegorz Walaf a trzeci Marcin Gazda, na uznanie zasługuje pierwszy start Agaty Salamon, która dojechała na 5 pozycji

Weekend zdecydowanie trzeba zaliczyć do udanych. Żaden ze startujących zawodników nie doznał kontuzji, a ekipa HPSM pod flagą S4 pokazała, że będzie walczyła w tym roku o Puchar. Widać jak wysoki poziom jest w tym roku co zapowiada ciekawy sezon 2015. Już teraz zapraszamy na koleją rundę Mistrzostw i Pucharu Polski, która odbędzie się 13 czerwca w Awix Racing Arenie w Toruniu.

Od redakcji:

Teraz z kolei obejrzyjcie tradycyjnie wypasione video-relacje z rundy od Niwego!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl