Frezowanie, toczenie, obróbka: za kulisami Hondy w British Superbike
Piotr Jędrzejak
4 czerwca 2018

Gdy podczas dwunastu rund Brytyjskich Mistrzostw Superbike zawodnicy ścigają się na torach, za kulisami odbywa się walka o jak najlepsze dopracowanie motocykla. Angielski oddział Hondy Racing chwali się własnie swoim własnym warsztatem wyposażonym w obrabiarki metalu, które pozwalają idealnie dopasować motocykl do konkretnych wymagań zawodnika oraz do danego toru.

Zespół samodzielnie projektuje i wytwarza półki kierownicy, dźwigienki tylnego zawieszenia, czy podnóżki. Największą frezowaną częścią jest tylna rama pomocnicza – rozmiar bloku aluminium przed rozpoczęciem obróbki jest imponujący. Stosowanie różnych części ma wpływ na zachowanie motocykla na torze, na rozkład masy i środek ciężkości, ale też na komfort zawodnika. Cel jest zawsze taki sam – zwycięstwo. Zobaczcie, jak to wygląda w praktyce:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły