Drugie złoto Drabika, biało-czerwone podium w Pardubicach

- Michał Krupa

Po raz drugi w karierze Maksym Drabik wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów na żużlu. Reprezentant Polski złoty medal za zwycięstwo w cyklu FOGO IMŚJ odebrał w czeskich Pardubicach. Srebrny i brązowy medal również powędrowały do Polaków. Na drugim stopniu podium stanął Bartosz Smektała, który pokonał w wyścigu dodatkowym Dominika Kuberę.

Turniej kończący cykl FOGO IMŚJ w Pardubicach zakończył się wygraną Rosjanina Gleba Czugunowa przed Bartoszem Smektałą i Maksymem Drabikiem. Do wyścigu finałowego awansował również Australijczyk Jaimon Lidsey. Poza trójką medalistów w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów jako stali uczestnicy startowali również dwaj inni Polacy. Wiktor Lampart ukończył cykl na 9. miejscu, a Rafał Karczmarz był 12. w klasyfikacji generalnej. Warto dodać, że jedynym zawodnikiem z poza Europy był sklasyfikowany na siódmym miejscu Australijczyk Jaimon Lidsey.

Tekst: Andrzej Rybicki, foto: Michał Krupa

To może Cię zainteresuje

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl