Milan Pawelec o krok od Red Bull MotoGP Rookies Cup
Mick
8 października 2019

Zaledwie 11-letni Milan Pawelec, syn byłego motocyklowego mistrza Polski Tomasza Pawelca i tegoroczny dominator Pucharu Polski Pit Bike SM, otrzymał zaproszenie na testy do prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup towarzyszącej MotoGP. 

Milan Pawelec był prawdziwą rewelacją tegorocznych zmagań Pit Bike, w których wygrywał wyścig za wyścigiem, pokonując także starszych i znacznie bardziej doświadczonych rywali na motocyklach najmocniejszej klasy Super Pit. Nic dziwnego, że organizatorzy Red Bull Rookies Cupu nie mieli wątpliwości i zaprosili 11-latka na trzydniowe testy, które odbędą się w dniach 15, 16 i 17 października na torze hiszpańskim Guadix.

W grupie stu siedmiu zawodników z całego świata Milan jest jedynym Polakiem, który otrzymał zaproszenie na tegoroczną edycję testów. Nie jest jednam pierwszym Polakiem, w historii tego eventu. Wcześniej w „Selection Event” brali udział m.in. Piotr Biesiekirski, Daniel Blin czy Artur Wielebski. Czy Pawelec zostanie pierwszym Polakiem, który wystartuje w serii towarzyszącej wybranym rundom MotoGP? Biorąc pod uwagę fakt, że nieraz Milan trenował już w Hiszpanii i nie ustępował etatowym zawodnikom RBRC, jest na to spora szansa.

Zadanie nie będzie jednak łatwe. W stawce zaproszonych na selekcję są m.in. tak świetni zawodnicy jak niemal cała czołówka mistrzostw Włoch, w tym świeżo upieczony mistrz Pre-Moto3, Luca Luneta czy utalentowany Holender Colin Veijer.

Jak co roku, organizatorzy Red Bull Rookies Cup przygotowali także złotą podkoszulkę, w której w selekcji weźmie udział zawodnik cieszący się największą popularnością i wsparciem wśród fanów. Aby oddać głos na Milana, wystarczy kliknąć w poniższy post i w komentarzu wpisać „Milan Pawelec (Poland)”. Głosowanie trwa do 18-tej w ten piątek!

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły