11-krotny zwycięzca TT, Ian Hutchinson dołączy do Tyco BMW w 2016

- MotoRmania

Jedenastokrotny zwycięzca Isle of Man TT Ian Hutchinson zwiąże się z Tyco BMW na sezon 2016 r. International Road Racing. Hutchinson w 2015 r powrócił do swojej najlepszej formy, zdobywając hattrick zwycięstw na Isle of Man TT i teraz nie może się doczekać dołączenia do teamu Tyco BMW, w którym będzie jeździł w przyszłym sezonie na BMW S 1000 RR Superbike oraz Superstock.

Hutchinson: „Negocjowaliśmy przez parę miesięcy, ale cały ten czas poważnie myślałem o przystąpieniu do teamu Tyco BMW na kolejny rok. Nie mogę już się doczekać tego, co będzie się działo w 2016 r. Po prawie czterech latach z daleka od sportu potrzebuję teraz trochę się sprężyć. BMW jest wielką marką i wraz z Philipem Neill’em w TAS okazali mi, jak bardzo oczekują mojego zaangażowania w następnym sezonie. Ten entuzjazm udzielił się także mnie i mając bezpośrednie wsparcie BMW Motorrad trudno mi będzie go stracić.”

IAN-HUTCHINSON-TO-RACE-FOR-TYCO-BMW-IN-2016-00264

Szef zespołu Tyco BMW, Philip Neill dodaje: „Hutchy był bez wątpienia dominującą siłą w tegorocznym TT, więc podpisanie z nim kontraktu na 2016 r. jest – mam nadzieję – wystarczająco dobrą deklaracją BMW Motorrad, TAS Racing i naszego wiodącego partnera Tyco Security Product naszych aspiracji na przyszły sezon. O wspólnej pracy rozmawialiśmy z nim już wcześniej, choć bez skutku, ale – jak sądzę – połączyliśmy nasze siły w najlepszym możliwym momencie. Wierzę, że Ian może sprawić, iż International Road Racing znów do swojej historii doda kolejny pełen sukcesów sezon na sprzęcie BMW Motorrad, ze wsparciem TAS Racing.”

W planach Hutchinsona i Tyco BMW jest także przyszłoroczne uczestnictwo na S 1000 RR w serii Pirelli National Superstock 1000cc, która utrzyma zawodnika w pełnej formie do startów w International Road Racing.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl