11-krotny zwycięzca TT, Ian Hutchinson dołączy do Tyco BMW w 2016
MotoRmania
30 października 2015

Jedenastokrotny zwycięzca Isle of Man TT Ian Hutchinson zwiąże się z Tyco BMW na sezon 2016 r. International Road Racing. Hutchinson w 2015 r powrócił do swojej najlepszej formy, zdobywając hattrick zwycięstw na Isle of Man TT i teraz nie może się doczekać dołączenia do teamu Tyco BMW, w którym będzie jeździł w przyszłym sezonie na BMW S 1000 RR Superbike oraz Superstock.

Hutchinson: „Negocjowaliśmy przez parę miesięcy, ale cały ten czas poważnie myślałem o przystąpieniu do teamu Tyco BMW na kolejny rok. Nie mogę już się doczekać tego, co będzie się działo w 2016 r. Po prawie czterech latach z daleka od sportu potrzebuję teraz trochę się sprężyć. BMW jest wielką marką i wraz z Philipem Neill’em w TAS okazali mi, jak bardzo oczekują mojego zaangażowania w następnym sezonie. Ten entuzjazm udzielił się także mnie i mając bezpośrednie wsparcie BMW Motorrad trudno mi będzie go stracić.”

Szef zespołu Tyco BMW, Philip Neill dodaje: „Hutchy był bez wątpienia dominującą siłą w tegorocznym TT, więc podpisanie z nim kontraktu na 2016 r. jest – mam nadzieję – wystarczająco dobrą deklaracją BMW Motorrad, TAS Racing i naszego wiodącego partnera Tyco Security Product naszych aspiracji na przyszły sezon. O wspólnej pracy rozmawialiśmy z nim już wcześniej, choć bez skutku, ale – jak sądzę – połączyliśmy nasze siły w najlepszym możliwym momencie. Wierzę, że Ian może sprawić, iż International Road Racing znów do swojej historii doda kolejny pełen sukcesów sezon na sprzęcie BMW Motorrad, ze wsparciem TAS Racing.”

W planach Hutchinsona i Tyco BMW jest także przyszłoroczne uczestnictwo na S 1000 RR w serii Pirelli National Superstock 1000cc, która utrzyma zawodnika w pełnej formie do startów w International Road Racing.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły