Wójcik Racing Team w pełnej gotowości na 24h Le Mans!
MotoRmania
29 marca 2019

Dwa motocykle walczyć będą o najwyższe lokaty w 24-godzinnym, legendarnym wyścigu motocyklowym. Zawodników na starcie zobaczymy 20 kwietnia, ale już w najbliższy poniedziałek zespół rozpoczyna oficjalne testy.

informacja prasowa

Podobnie, jak podczas 24-godzinnego wyścigu Bol D’or, Wójcik Racing Team również w Le Mans wystawi do rywalizacji dwa motocykle. Od poniedziałku zespół rozpoczyna oficjalne testy na francuskim torze Bugatti. – Tak jak zapowiadaliśmy podczas pierwszej rundy FIM EWC 2018-2019, oba motocykle w barwach Wójcik Racing Team walczyć będą w pełnym cyklu mistrzostw świata – potwierdza szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Uzupełniliśmy skład zawodników o nowe nazwiska, są to mocni gracze, którzy zapewnią kibicom dodatkowe emocje, a zespołowi pozwolą ulokować się na jak najwyższym miejscu tabeli. Na to wszyscy liczymy. Nasz cel to ujrzeć szachownicę o 15:00 w Wielkanocną Niedzielę, przywożąc do mety jak największą ilość punktów. Jesteśmy również faworytami w pucharze Dunlop Independent Trophy i zamierzamy powtórzyć sukces z ostatniej rundy. –

Na oficjalnych testach FIM Endurance World Championship 24 Heures Motos stawi się pełen skład przewidziany na wyścig, stanowiący drugą rundę zmagań cyklu. Największe zmiany nastąpią za sterami Yamahy startującej z numerem 77. Na motocyklu w specyfikacji EWC zmieniać będzie się doskonale znany nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej, aktualny mistrz Polski w klasie królewskiej, Marek Szkopek, Gino Rea – zawodnik m.in. British Superbike, Moto2 i WSBK oraz utytułowany słoweński zawodnik Marko Jerman. Jako rezerwowy zawodnik tej ekipy w pogotowiu czuwać będzie Christoffer Bergman.

Klasa EWC, numer startowy 77, od lewej: Marek Szkopek, Gino Rea, Marko Jerman.

Druga ekipa, startująca w klasie Superstock to zawodnicy, którzy w wielkim stylu zadebiutowali we wrześniu na Bol D’or. Juniorska drużyna pojedzie bez zmian personalnych. Yamaha z numerem startowym 777 to Adrian Pasek, aktualny II wicemistrz Polski w klasie Superstock 1000, Philipp Steinmayr, trzeci zawodnik superbike-ów w europejskiej serii Alpe Adria, aktualny wicemistrz Austrii oraz najmłodszy na pokładzie – Kamil Krzemień. Na rezerwie Artur Wielebski, który w teamie wraca w tym sezonie na pełen etat do klasy.

Klasa Superstock, numer startowy 777, od lewej: Adrian Pasek, .

24-godziny wyścig 24 Houres Motos Le Mans rozpocznie się 20 kwietnia, o godzinie 15:00 od sprintu do motocykli, a zakończy dokładnie dobę później. Zmagania sześćdziesięciu teamów, tradycyjnie będzie można śledzić na antenie Eurosport2.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły