Udane testy LRP Poland w Le Mans
MotoRmania
20 lipca 2020

Bardzo szybkie tempo i brak jakichkolwiek problemów czy przygód. Pod takim znakiem motocyklistom zespołu LRP Poland upłynęły dwudniowe testy na torze w Le Mans.

Informacja Prasowa

Polska ekipa przygotowywała się we Francji do sierpniowego wyścigu MŚ FIM EWC, 24 Heures Motos, w którym wystartuje w składzie Bartłomiej Lewandowski, Kamil Krzemień i Dominik Vincon.

Cała trójka przez dwa dni testowała ustawienia sprawdzonego modelu BMW S1000RR, za sterami którego zespół ukończył zmagania w Le Mans rok temu pokonując 775 okrążeń, a także nowe opony Pirelli.

24-godzinny wyścig w Le Mans, trzecia runda FIM EWC sezonu 2019-2020, odbędzie się w dniach 29-30 sierpnia.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo cała nasza trójka bardzo wyraźnie poprawiła czasy okrążeń, a do tego znaleźliśmy świetne ustawienia motocykla na wyścig, które bardzo dobrze nam wszystkim odpowiadają – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Wciąż możemy jeszcze dopracować kilka detali, ale będziemy mieli na to czas w sierpniu, podczas oficjalnych treningów przed samym wyścigiem. Już dziś jestem jednak przekonany, że wywalczymy w Le Mans świetny wynik.”

„Jestem bardzo zadowolony, ponieważ mamy świetne tempo – podkreśla Kamil Krzemień. – Nie sądziłem, że tak szybko złapię tak dobre tempo na BMW, które wciąż jest dla mnie nowym motocyklem, ale jest lepiej niż się spodziewaliśmy. Nasze tempo plasuje nas tuż za zespołami fabrycznymi, co jest bardzo dobrą zapowiedzią przed sierpniowym wyścigiem. Przejechaliśmy przez te dwa dni bardzo dużo okrążeń bez żadnych problemów czy przygód i świetnie dogadywaliśmy się z całą ekipą, więc jestem bardzo zadowolony.”

„To były dwa udane i pracowite dni – dodaje Dominik Vincon. – Przetestowaliśmy wiele różnych rozwiązań i ustawień. Znaleźliśmy dobry setup, który pozwolił mi m.in. urwać pół sekundy podczas symulacji przejazdów kwalifikacyjnych. Wszyscy wykonali świetną pracę, dlatego bardzo dziękuję całemu zespołowi.”

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły