Quartararo wygrywa, dramat Marqueza
Mick
19 lipca 2020

Fabio Quartararo wygrał sensacyjny wyścig MotoGP w Jerez, gdzie niesamowita jazda Marqueza zakończyła się dla obrońcy tytułu bolesną wywrotką.

Ze startu wystrzelił Maverick Vinales, ale już po chwili na czele stawki znalazł się Marc Marquez. Po kilku okrążeniach obrońca tytułu zaliczył jednak uślizg przodu w piekielnie szybkim czwartym zakręcie, jednak uratował sytuację, na następnie wybronił się przed wywrotką po tym, jak z dużą prędkością wypadł na pobocze.

Podczas gdy na czele stawki w drodze po swoje pierwsze zwycięstwo w MotoGP ucieczkę rozpoczął Quartararo, Marquez spadł na 16. miejsce ale widowiskowo przebił się na podium.

Gdy zbliżył się do jadącego na drugim miejscu Vinalesa, zawodnik Repsol Hondy zaliczył uślizg tylnego koła na wewnętrznym krawężniku i potężnie wystrzelił przez kierownicę, ewidentnie uszkadzając prawe ramie i rękę. Z pobocza zabrała go karetka. Czekamy na więcej informacji.

Tymczasem za plecami drugiego Vinalesa dramatyczny pojedynek o ostatnie miejsce na podium wygrał Andrea Dovizioso.

Więcej wkrótce.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły