Quartararo wygrywa, dramat Marqueza

- Mick

Fabio Quartararo wygrał sensacyjny wyścig MotoGP w Jerez, gdzie niesamowita jazda Marqueza zakończyła się dla obrońcy tytułu bolesną wywrotką.

Ze startu wystrzelił Maverick Vinales, ale już po chwili na czele stawki znalazł się Marc Marquez. Po kilku okrążeniach obrońca tytułu zaliczył jednak uślizg przodu w piekielnie szybkim czwartym zakręcie, jednak uratował sytuację, na następnie wybronił się przed wywrotką po tym, jak z dużą prędkością wypadł na pobocze.

Podczas gdy na czele stawki w drodze po swoje pierwsze zwycięstwo w MotoGP ucieczkę rozpoczął Quartararo, Marquez spadł na 16. miejsce ale widowiskowo przebił się na podium.

Gdy zbliżył się do jadącego na drugim miejscu Vinalesa, zawodnik Repsol Hondy zaliczył uślizg tylnego koła na wewnętrznym krawężniku i potężnie wystrzelił przez kierownicę, ewidentnie uszkadzając prawe ramie i rękę. Z pobocza zabrała go karetka. Czekamy na więcej informacji.

Tymczasem za plecami drugiego Vinalesa dramatyczny pojedynek o ostatnie miejsce na podium wygrał Andrea Dovizioso.

Więcej wkrótce.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl