Team LRP Poland – 2 mln zł za sezon
MotoRmania
8 kwietnia 2020

Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje wystawienie zespołu wyścigowego na poziomie motocyklowych mistrzostw świata? 

Kilka lat temu przygotowaliśmy dla Was w MotoRmanii obszerny artykuł w którym szefowie ekip MotoGP opowiadali, ile kosztują ich starty w cyklu Grand Prix.

Budżety zespołów królewskiej klasy zaczynały się od pięciu milionów euro w przypadku teamów z jednym zawodnikiem i od mniej więcej ośmiu w przypadku ekip wystawiających dwie maszyny.

Z kolei w klasie Moto2 czołowe ekipy z dwoma zawodnikami muszą liczyć się z wydaniem rocznie ponad dwóch milionów euro, choć z jednym zawodnikiem da się pojechać „za bańkę”.

Ile zaś kosztuje ściganie w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC, w których rywalizują aż dwie polskie ekipy? Na to pytanie otwarcie odpowiedzieć postanowił szef i zawodnik LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski.

„Sezon w FIM EWC kosztuje nasz zespół ok. dwóch milionów złotych, taki mamy budżet – mówi Bartłomiej. – Około miliona złotych kosztuje nas sam sprzęt, motocykle, felgi, zbiorniki, systemy tankowania. Dalej są koszty poszczególnych rund…”

Co dokładnie składa się na pozostałe koszty? Ile kosztuje start w wyścigu 24-godzinnym, a ile w ośmiogodzinnym? Ile wynosi budżet na „dzwony”? Skąd tak naprawdę ekipa bierze ten budżet?

Wszystkiego dowiecie się z pierwszego z cyklu bardzo ciekawych filmów przygotowanych przez Team LRP Poland. Obejrzycie go poniżej. Kolejne na kanale ekipy na YouTubie już wkrótce.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły