Team LRP Poland – 2 mln zł za sezon

- MotoRmania

Zastanawialiście się kiedyś ile kosztuje wystawienie zespołu wyścigowego na poziomie motocyklowych mistrzostw świata? 

Kilka lat temu przygotowaliśmy dla Was w MotoRmanii obszerny artykuł w którym szefowie ekip MotoGP opowiadali, ile kosztują ich starty w cyklu Grand Prix.

Budżety zespołów królewskiej klasy zaczynały się od pięciu milionów euro w przypadku teamów z jednym zawodnikiem i od mniej więcej ośmiu w przypadku ekip wystawiających dwie maszyny.

Z kolei w klasie Moto2 czołowe ekipy z dwoma zawodnikami muszą liczyć się z wydaniem rocznie ponad dwóch milionów euro, choć z jednym zawodnikiem da się pojechać „za bańkę”.

Ile zaś kosztuje ściganie w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC, w których rywalizują aż dwie polskie ekipy? Na to pytanie otwarcie odpowiedzieć postanowił szef i zawodnik LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski.

„Sezon w FIM EWC kosztuje nasz zespół ok. dwóch milionów złotych, taki mamy budżet – mówi Bartłomiej. – Około miliona złotych kosztuje nas sam sprzęt, motocykle, felgi, zbiorniki, systemy tankowania. Dalej są koszty poszczególnych rund…”

Co dokładnie składa się na pozostałe koszty? Ile kosztuje start w wyścigu 24-godzinnym, a ile w ośmiogodzinnym? Ile wynosi budżet na „dzwony”? Skąd tak naprawdę ekipa bierze ten budżet?

Wszystkiego dowiecie się z pierwszego z cyklu bardzo ciekawych filmów przygotowanych przez Team LRP Poland. Obejrzycie go poniżej. Kolejne na kanale ekipy na YouTubie już wkrótce.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl