Przedwczesny koniec 24h Le Mans dla Wójcik Racing Teamu

- MotoRmania

Polscy motocykliści Wójcik Racing Teamu musieli wycofać się z prestiżowego wyścigu 24-godzinnego na francuskim torze Le Mans po sześciu godzinach rywalizacji.

Informacja Prasowa

Czwórka w składzie Marek i Paweł Szkopek oraz Paweł Górka i Daniel Bukowski zakończyła kwalifikacje do drugiej rundy mistrzostw świata FIM EWC na 32. pozycji w stawce 60 zespołów z całego świata i liczyła na udany wyścig za sterami ponad 200-konnej Yamahy R1 z numerem 77.

Wkrótce po starcie Polacy przebili się na 23. miejsce, ale po pięciu godzinach i przejechaniu w sumie 132 okrążeń ich motocykl wrócił do zespołowego garażu po awarii silnika w pierwszym, najszybszym zakręcie toru. Choć mechanicy przez kolejną godzinę próbowali naprawić jednostkę napędową, ostatecznie nie było to możliwe i po sześciu godzinach od startu ekipa musiała oficjalnie wycofać się z rywalizacji.

wojcik_6

Marek Szkopek w akcji – zdjęcia: Mateusz Jagielski/Szymon Kos dla Wójcik Racing Team

Wójcik Racing Team wróci na tor już 12 maja, podczas wyścigu trzeciej rundy FIM EWC 2017-2018, ośmiogodzinnych zmagań na torze Slovakiaring na Słowacji. Tydzień wcześniej na tym samym obiekcie rozpocznie się sezon międzynarodowej serii Alpe Adria.

„Przyjechaliśmy do Le Mans z dużymi aspiracjami, a w treningach i kwalifikacjach pokazaliśmy nie tylko bardzo dobre tempo, ale także świetną pracę zespołową – mówi szef ekipy Grzegorz Wójcik. – Po dobrych kwalifikacjach od początku wyścigu mieliśmy kilka drobnych problemów. Najpierw z ciśnieniami w oponach, a później z tzw. „zabierakiem” tylnego koła, ale mimo wszystko nasi zawodnicy jechali szybko i równo. Niestety, po pięciu godzinach posłuszeństwa odmówił silnik, którego nie dało się już naprawić i musieliśmy wycofać się z rywalizacji. Jest nam bardzo przykro, ale czasami takie są uroki wyścigów długodystansowych. Z pewnością wyciągniemy wnioski z całego tego weekendu i wrócimy silniejsi na kolejną rundę FIM EWC na Słowacji. Bardzo dziękuję naszym zawodnikom za bardzo dobrą jazdę i mechanikom, którzy przez cały weekend w pocie czoła bezbłędnie pracowali nad motocyklem. Przede wszystkim dziękuję jednak niesamowitym, polskim kibicom, którzy od początku weekendu mocno nas dopingowali.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl