LRP Poland jednak na starcie Le Mans 24h

- MotoRmania

Pechowa passa polskiego zespołu dobiegła końca. Dzięki pomocy BMW do LRP Poland dołączy trzeci zawodnik, pozwalając ekipie na wzięcie udziału w rozpoczynającym się w sobotę 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

Informacja Prasowa

Po tym, jak organizatorzy najsłynniejszej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC cofnęli zgodę na start do soboty wciąż jeszcze 17-letniemu Arnaudowi Friedrichowi, polski zespół bez etatowej trójki nie mógł stanąć do walki.

Z pomocą przyszła jednak marka BMW, która od lat mocno wspiera ekipę Bartłomieja Lewandowskiego. Dzięki jej zaangażowaniu do zespołu dołączył w piątek wieczorem doświadczony Stefan Kerschbaumer, pierwotnie zgłoszony w ten weekend jako rezerwowy zawodnik czołowej ekipy NRT48. Dołączy on na BMW S1000RR z numerem 90 do Lewandowskiego i Słowaka Jaro Cernego.

We wrześniu 28-letni Austriak razem ze swoim zespołem o niecałą sekundę rozminął się z podium w pierwszej rundzie FIM EWC 2017-2018, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, finiszując na torze Paul Ricard na imponującej, czwartej pozycji.

W piątek Kerschbaumer uzyskał świetny, trzeci czas w kwalifikacji w grupie zawodników rezerwowych. Jego wynik zostanie uwzględniony w czasie kwalifikacyjnym LRP Poland, a to oznacza, że polska ekipa awansuje na polach startowych.

24-godzinny wyścig w Le Mans rozpocznie się w sobotę, 21 kwietnia, o godzinie 15:00. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki pomocy BMW udało nam się znaleźć trzeciego zawodnika i skompletować skład na najsłynniejszy wyścig motocyklowy na świecie – mówi jeżdżący menedżer ekipy, Bartłomiej Lewandowski. – Stefan to świetny zawodnik. Teraz wreszcie możemy skupić się na tym, po co przyjechaliśmy do Le Mans, czyli na jak najszybszej jeździe. Przede wszystkim jestem jednak wdzięczny naszym kibicom, którzy w ostatnich dniach wręcz zalali nas falą pozytywnej energii, która jeszcze bardziej motywowała nas do działania. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że mamy aż tylu fanów, którzy są z nami na dobre i na złe. Dziękujemy. Ten wyścig jedziemy dla Was. Trzymajcie kciuki.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl