Ciasno w WorldSBK w Holandii

- Mick

Czwarta runda motocyklowych mistrzostw świata World Superbike zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Po piątkowych treningach w upalnym, holenderskim Assen pierwszą dziesiątkę dzieli niecała sekunda. W klasie Supersport 300 ponownie zobaczymy z kolei Daniela Blina.

Startujący przed własną publicznością Michael van der Mark po piątkowych treningach ma blisko ćwierć sekundy przewagi nad pracującym dziś na stabilnością swojego Ducati Marco Melandrim. Nieco niespodziewanie trzeci czas dnia wykręcił Michael Ruben Rinaldi, który w tym roku wystartuje we wszystkich europejskich rundach WorldSBK na Panigale juniorskiej ekipy Aruba.

Za nim obrońca tytułu Jonathan Rea, który w Assen wygrywał w WorldSBK aż 11 razy. W ściśniętej pierwszej dziesiątce zmieścili się także Lowes, Sykes, Fores, Davies, Savadori i Tores, podczas gdy w pierwszej części Superpole powalczą m.in. Baz i Razgatlioglu.

Sporo zmian w klasie Supersport 300, w której po wydarzeniach w Aragonii motocykle Kawasaki i KTM zostały wykastrowane z ponad tysiąca obrotów. Choć póki co wciąż te dwie marki dominują, to jednak w piątek Yamahy były już nieco bliżej. Nieźle poradził sobie także Daniel Blin, który pierwszy trening zakończył na 27. a drugi na 26. miejscu w stawce 40 zawodników. Do lidera torunianin tracił tylko 2,9 sekundy, a to już niezły wynik.

W sobotę zawodników czekają kwalifikacje, a klasę Superbike także pierwszy wyścig weekendu. Sobotni wyścig WorldSBK na żywo o 13:00 w Eurosporcie 2. Niedzielny z odtworzenia w Eurosport 2 o 20:30 i Eurosport 1 o 23:30. Klasa Supersport 300 startuje w niedzielę o 14:20. Relacja na żywo w płatnej sekcji wideo strony worldsbk.com.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl