Biesiekirski debiutuje w mistrzostwach świata

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski zadebiutuje w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC podczas sobotniego wyścigu 8 Hours of Sepang, w którym wystartuje w barwach oficjalnej reprezentacji Polski.

Informacja Prasowa

Zaledwie miesiąc po zakończeniu swojego drugiego sezonu w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, w tym tygodniu 18-latek z Warszawy dosiądzie 200-konnej Yamahy R1 na torze Sepang, gdzie odbędzie się druga runda MŚ FIM EWC.

W swoim debiutanckim wyścigu długodystansowym młody warszawianin weźmie udział w barwach Wójcik Racing Teamu, który otrzymał od Polskiego Związku Motorowego status oficjalnej reprezentacji Polski. Zespołowymi partnerami Biesiekirskiego będą doświadczeni Adrian Pasek i Marek Szkopek. Cała trójka zmieniać się będzie na motocyklu z numerem 777 i rywalizować w klasie Superstock.

Pierwsze treningi na liczącym 5,5 km, znanym z MotoGPtorze na przedmieściach Kuala Lumpur odbędą się już w środę. Dzień później zawodników czekają sesje kwalifikacyjne. Sobotni wyścig 8 Hours of Sepang rozpocznie się o godzinie szóstej rano polskiego czasu i potrwa do czternastej. Relacja od startu do mety na antenie Eurosportu 2. Dwie ostatnie godziny rywalizacji odbędą się już po zachodzie słońca, przy sztucznym oświetleniu. Do walki w Malezji stanie aż 50 zespołów z całego świata.

„Jestem bardzo podekscytowany debiutem w mistrzostwach świata w barwach reprezentacji Polski – mówi Piotr Biesiekirski. – Przed nami bardzo intensywny tydzień w ekstremalnych warunkach. Pierwszy raz wystartuję w wyścigu dzieląc motocykl z innymi zawodnikami, co wymaga nieco innego podejścia oraz pewnych kompromisów jeśli chodzi o ustawienia. Razem z całym zespołem świetnie się jednak dogadujemy, a ja nie mogę doczekać się pierwszych treningów. Tor Sepang przypadł mi do gustu i zrobił spore wrażenie, nie tylko bardzo przemyślaną konfiguracją, ale także swoją niespotykaną raczej w Europie szerokością. Mam już za sobą pierwsze testy Yamahy R1 Wójcik Racing Teamu. W przeszłości trenowałem już także kilka razy jazdę po zmroku, dlatego wiem mniej więcej czego się spodziewać, ale nie stawiam sobie konkretnych celów jeśli chodzi o wynik. Tym bardziej, że praktycznie wszystko będzie dla mnie nowe; od motocykla o dużo większej mocy, przez zespół, tor i warunki, aż po formułę zawodów, więc sam jestem ciekaw, jak to wyjdzie. Jedno jest pewne; razem z całą reprezentacją damy z siebie wszystko.”

Foto: Mateusz Jagielski / Lukasz Swiderek

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl