BMW M Cup – testy motocykli na Pannoniaringu przed sezonem wyścigowym

- Sebastian Radwan

Na miesiąc przed startem drugiej edycji pucharu markowego BMW M Cup, uczestnicy przystąpili do testów swoich motocykli na węgierskim torze Pannoniaring pod okiem doświadczonych mistrzów. Zmagania odbędą się na pięciu torach w siedmiu weekendach i przyciągną zawodników z różnych kategorii, walczących o cenne nagrody, w tym samochód BMW serii 2.

BMW M Cup: Pierwsza Edycja i Sukces

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja organizowanego przez bielskiego dilera BMW Sikora pucharu BMW M Cup okazała się ogromnym sukcesem, przyciągając na start aż 24 uczestników. Tegoroczne zmagania odbędą się z jeszcze większym rozmachem. Dosiadający identycznie przygotowanych motocykli BMW S 1000 RR, zawodnicy staną do walki w czternastu wyścigach podczas siedmiu weekendów na torach w pięciu różnych państwach.

Podział na kategorie BMW M Cup oraz BMW M Cup Pro przeznaczone są dla mniej i bardziej zaawansowanych uczestników. Stawką będą nie tylko punkty do klasyfikacji generalnej i puchary, ale także cenne nagrody, z samochodem BMW serii 2 na czele.

Dwudniowe Testy na Węgierskim Torze Pannoniaring

Na niecały miesiąc przed startem sezonu motocykliści wzięli udział w oficjalnych, dwudniowych testach, które odbyły się w miniony weekend na węgierskim torze Pannoniaring. Zawodnicy mieli okazję przejechać się po torze pod okiem motocyklowych mistrzów, w tym Ireneusza Sikory oraz utalentowanych braci Pawelec, którzy sami także planują w tym sezonie ambitny kalendarz startów w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport.

Podczas testów motocykliści mieli szansę na dopasowanie swojego motocykla do swojego stylu jazdy, a także na dopracowanie swoich umiejętności, takich jak hamowanie, stabilność w zakrętach czy przyspieszanie. Wszystko po to, aby być w jak najlepszej formie przed startem sezonu.

To były dwa bardzo intensywne i dobrze przepracowane dni – mówi czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i organizator BMW M Cup, Ireneusz Sikora. – Tegoroczna edycja będzie drugą na modelu S 1000 RR i kolejną dla nas, jako organizatora, bo pierwsze tego typu zawody zorganizowaliśmy jako BMW Sikora już kilkanaście lat temu. Mamy więc spore doświadczenie, a także wsparcie takich partnerów, jak Petronas i jesteśmy pewni, że czeka nas ekscytujący sezon. Uczestnicy są w dobrej formie i nie mogą doczekać się pierwszych wyścigów, które już niedługo w Poznaniu. Na Węgrzech testowali także zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport, którzy pokazali świetne tempo i byli bardzo dobrym punktem odniesienia dla uczestników pucharu. Milan Pawelec zbliżył się nawet na mniej niż półtorej sekundy do rekordu toru, dosiadając BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock. To pokazuje ogromny potencjał zarówno jego, jak i naszych motocykli. O planach zespołu poinformujemy wkrótce, ale one także zapowiadają się ekscytująco”. 

Podsumowanie

BMW M Cup to nie tylko seria wyścigów motocyklowych, ale także szansa dla zawodników na wzięcie udziału w prestiżowych zawodach, zdobycie doświadczenia i podniesienie swoich umiejętności jazdy na motocyklu. Tegoroczne zmagania na pięciu torach w siedmiu weekendach z pewnością przyciągną fanów motorsportu, którzy będą mogli podziwiać zmagania na żywo lub śledzić wyniki i relacje na portalach motoryzacyjnych. Po dwudniowych testach na węgierskim torze Pannoniaring uczestnicy BMW M Cup mają już pewne doświadczenie i wiedzą, czego mogą oczekiwać w trakcie sezonu. Wszyscy czekają na pierwszą rundę i pierwsze dwa wyścigi, które już w dniach 20/21 maja odbędą się na torze w Poznaniu. W tym czasie kibice będą mieli okazję zobaczyć, jak zawodnicy radzą sobie na torze i kto z nich jest w najlepszej formie. Ostateczne wyniki i końcowe podium poznamy dopiero po zakończeniu całego sezonu, który zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Kalendarz wyścigów BMW M Cup 2023

  • 20/21 maja – tor Poznań
  • 17/18 czerwca – Pannoniaring, Węgry
  • 1/2 lipca – tor Poznań
  • 15/16 lipca – Brno, Czechy
  • 5/6 sierpnia – Grobnik, Chorwacja
  • 19/20 sierpnia – tor Poznań
  • 9/10 września – Slovakiaring, Słowacja

Więcej informacji na temat BMW M Cup znaleźć można na stronie pucharu pod adresem https://www.bmw-mcup.pl/ oraz na oficjalnym profilu https://www.facebook.com/bmwmcup

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl