Customowa Daytona 765 na hamowni: podkręć głośniki!
Piotr Jędrzejak
14 marca 2019

Posłuchajcie nagrania z hamowni i zobaczcie kilka pięknych zdjęć. Jest sztos.

Triumph już od dłuższego czasu ma w ofercie nakeda Street Triple z nowym silnikiem 765. Od dawna wiadomo też, że to właśnie Triumph dostarcza od tego sezonu silniki dla kategorii Moto2. Gdzie w takim razie seryjna, nowa Daytona 765? Niestety dopiero niedawno zobaczyliśmy pierwsze zdjęcia szpiegowskie, a na premierę trzeba poczekać rok, może dwa…

Francuzi z warsztatu Mmecabike31 nie mają jednak zamiaru czekać. Wzięli się za własnoręczne zbudowanie Daytony 765.

Rama i sporo części podwozia pochodzi ze Street Triple 2012 oraz 2013. Silnik jednak pobrano z nowego Street Triple RS, jest to już jednostka 765 i po kilku modyfikacjach udało się wycisnąć 135 KM mocy na tylnym kole… Czyli 152 KM na silniku. Do tego pojawiło się zawieszenie Ohlins, hamulce Beringer, wydech Bodis, quickshifter, czy karbonowe koła Dymag. Krótko mówiąc: ktoś zbudował sobie prywatne połączenie Daytony 765 i wyścigówki Moto2. Zazdrościmy.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły