Zespół Luc1 i Dani Pedrosa: wspólny dzień jazdy na supermoto i mini GP!

- Piotr Jędrzejak

Podglądanie topowych zawodników to jeden z najlepszych sposobów na naukę.

Na pewno kojarzycie zespół Luc1 Motorsport, pisaliśmy o nich nie raz. Jest to zespół z francuskich mistrzostw supermoto, a ich nazwa, logo i filmy znane są na całym świecie. To dzięki świetnym wynikom na torze i jeszcze lepszemu marketingowi. Ich filmy rozchodzą się po internecie w tempie wirusowym.

Ekipa Luc1 miała już kiedyś przyjemność nagrywać z Danim Pedrosą i film rzeczywiście był niesamowity. Teraz mamy powtórkę z rozrywki. Niestety nowy klip jest po francusku i niestety nie rozumiemy zupełnie niczego. Pojęliśmy wymagane minimum: ekipa Luc1 spędziła dzień na małym torze razem z Danim Pedrosą. W tym czasie zawodnicy świetnie bawili się na supermociakach oraz małych, sportowych mini GP. MotoRmania posiada niemalże identyczne sprzęty – ważą ok 70 kg, mają 1-cylindrowy silnik 140 ccm i około 15 KM. Jak widać, nawet gwiazdy MotoGP i gwiazdy supermoto mogą na tych sprzętach skutecznie trenować. (Tak to wygląda w MotoRmanii.)

Zwróćcie uwagę na zupełnie różny styl jazdy na supermoto: Dani ma dość sportową pozycję na kolanie, a zawodnicy Luc1 składają motocykl pod siebie z wystawioną wewnętrzną nogą. Jesteśmy jednak pewni, że mimo różnic, Pedrosie nie brakuje prędkości.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl