Valentino Rossi trenuje na motocyklu miniGP

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli z jakiegoś powodu wciąż jesteście przekonani, że trenowanie techniki jazdy na miniaturowych motocyklach pozbawione jest sensu, mamy dla was kolejny argument. 

Mówimy o motocyklach klasy miniGP. Krótko mówiąc, jest to mała wyścigówka na 12-calowych kołach, z silnikiem ok. 140 ccm, który generuje 15 lub więcej KM, przy masie całkowitej z paliwem znacznie poniżej 100 kg. Szczegóły jednak nie są aż tak istotne. Najważniejsza jest tutaj sportowa pozycja oraz zachowanie motocykla, które idealnie nadaje się do podnoszenia własnych umiejętności. Treningiem na tego typu maszynach chwaliło się już wielu topowych zawodników, jak Marc Maruez, Dani Pedrosa, Loris Baz, i tak dalej. W tej grupie jest także Valentino Rossi.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Rossi jeździ na miniGP – to właśnie na takich motocyklach prowadzone są szkolenia w ramach VR46 Academy. Tym razem do sieci trafił krótki, ale treściwy film. Krótkie przygotowania do jazdy i szybkie manewry na torze kartingowym. Jeżeli chcecie trenować tak, jak najlepsi – zapraszamy na Los Cojones.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl