Valentino Rossi trenuje na motocyklu miniGP
Piotr Jędrzejak
11 kwietnia 2019

Jeżeli z jakiegoś powodu wciąż jesteście przekonani, że trenowanie techniki jazdy na miniaturowych motocyklach pozbawione jest sensu, mamy dla was kolejny argument. 

Mówimy o motocyklach klasy miniGP. Krótko mówiąc, jest to mała wyścigówka na 12-calowych kołach, z silnikiem ok. 140 ccm, który generuje 15 lub więcej KM, przy masie całkowitej z paliwem znacznie poniżej 100 kg. Szczegóły jednak nie są aż tak istotne. Najważniejsza jest tutaj sportowa pozycja oraz zachowanie motocykla, które idealnie nadaje się do podnoszenia własnych umiejętności. Treningiem na tego typu maszynach chwaliło się już wielu topowych zawodników, jak Marc Maruez, Dani Pedrosa, Loris Baz, i tak dalej. W tej grupie jest także Valentino Rossi.

Nie jest to pierwszy raz, gdy Rossi jeździ na miniGP – to właśnie na takich motocyklach prowadzone są szkolenia w ramach VR46 Academy. Tym razem do sieci trafił krótki, ale treściwy film. Krótkie przygotowania do jazdy i szybkie manewry na torze kartingowym. Jeżeli chcecie trenować tak, jak najlepsi – zapraszamy na Los Cojones.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły