Projekt GUS: Honda Grom z szałowym wózkiem bocznym

- Piotr Jędrzejak

Jest totalnie bez sensu, ale wygląda tak dobrze, że nie mamy dla niego skali. Honda Grom z wózkiem bocznym GUS.

Lubisz małe motocykle? Jasne że lubisz. Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale lubisz. Pitbike’i są świetne, można je upalać do granic możliwości sprzętu oraz własnych, idealnie podnoszą technikę. Ale Honda Grom (lub w Europie: Honda MSX 125. ale amerykańska nazwa bardziej przypada nam do gustu) nie jest pitbikem. To motocykl szosowy, do zwykłego użytku codzienno-miejskiego. Wygląda odjazdowo i tak samo się na nim jeździ. Kosmiczna poręczność idzie w towarzystwie wraz z radochą z jazdy oraz z szykiem zadawanym na mieście.

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (6)

Tymczasem warsztat z USA pod nazwą IndustrialMoto wpadł na pomysł, jak totalnie zniszczyć codzienną praktyczność Groma. Dodano do niego wózek boczny i tak powstał Projekt GUS. Dzięki temu nie da się przyjemnie pokonywać zakrętów, a do tego trzeba stać w korku. To dlaczego nagle cały świat dzieli się zdjęciami GUSa? Być może dlatego, że „Grom Utility Sidecar” wygląda tak, że chcesz spakować na niego namiot i ostentacyjnie przejechać przez okolicę, aby każdy wiedział, że jesteś najfajniejszy.

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (5)

Firma IndurstrialMoto sprzedaje wózek za 1600-1920 dolarów, w zależności od wyposażenia. Trochę sporo, ale za styl się płaci. W pakiecie jest wózek na ramie z niezależnym zawieszeniem. Jest pasująca do Groma felga, a opona może być szosowa lub dualowa. Wszystko w dowolnych wersjach kolorystycznych. W zestawie są różne uchwyty i siatka na bagaż. Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić reflektory LED (koniecznie!) oraz siedzenie dla pasażera wraz z uchwytem.

Dziecko na filmie krzyczy: „This is awesome! – To jest zajefajne!” Też byśmy tak krzyczeli.

Nie ma się co tłumaczyć. Ten wózek jest drogi, niepraktyczny i bez sensu. Dlatego jesteśmy zakochani w tym, jak wygląda Grom z wózkiem GUS. A wy?

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (8)

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (7)

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (2)

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (3)

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (4)

Honda Grom GUS MSX125 wózek boczny (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl