Trening startów w KSB Valencia – tak szkolą się młodzi zawodni

- Piotr Jędrzejak

Pierwsze metry po starcie to okazja na zyskanie (lub stratę!) wielu pozycji w wyścigu.

Walka łokieć w łokieć, gdy motocykle rozdziela zaledwie kilkanaście centymetrów, to dla wielu amatorów i początkujących zawodników spore wyzwanie i stres. Tak się składa, że pierwsze metry wyścigu zaraz po zgaśnięciu czerwonych świateł oraz wejście w pierwszy zakręt to zawsze walka na łokcie, a to właśnie na tym etapie można zyskać (lub stracić!) najwięcej pozycji. Jak więc sobie z tym poradzić?

Legendarna szkoła KSB Valencia ma na to swój sposób:

„Jeżeli nie spróbujesz, to nigdy się nie uda. A jeżeli to powtórzysz, zawsze będziesz miał możliwość poprawy. Trening + wysiłek = nagroda.”

Po ile lat mają ci młodzi zawodnicy? Kilka i kilkanaście? Po treningach w tym stylu (start – okrążenie – start – okrążenie – start…) w pierwszych metrach wyścigu mogą „rozjechać” wielu zawodników z dużo dłuższym stażem.

Jeżeli macie ochotę na podobne treningi w stylu KSB Valencia, zapraszamy na Los Cojones 2019!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl