Trening startów w KSB Valencia – tak szkolą się młodzi zawodni
Piotr Jędrzejak
2 stycznia 2019

Pierwsze metry po starcie to okazja na zyskanie (lub stratę!) wielu pozycji w wyścigu.

Walka łokieć w łokieć, gdy motocykle rozdziela zaledwie kilkanaście centymetrów, to dla wielu amatorów i początkujących zawodników spore wyzwanie i stres. Tak się składa, że pierwsze metry wyścigu zaraz po zgaśnięciu czerwonych świateł oraz wejście w pierwszy zakręt to zawsze walka na łokcie, a to właśnie na tym etapie można zyskać (lub stracić!) najwięcej pozycji. Jak więc sobie z tym poradzić?

Legendarna szkoła KSB Valencia ma na to swój sposób:

„Jeżeli nie spróbujesz, to nigdy się nie uda. A jeżeli to powtórzysz, zawsze będziesz miał możliwość poprawy. Trening + wysiłek = nagroda.”

Po ile lat mają ci młodzi zawodnicy? Kilka i kilkanaście? Po treningach w tym stylu (start – okrążenie – start – okrążenie – start…) w pierwszych metrach wyścigu mogą „rozjechać” wielu zawodników z dużo dłuższym stażem.

Jeżeli macie ochotę na podobne treningi w stylu KSB Valencia, zapraszamy na Los Cojones 2019!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły