Motocyklowa kampania bezpieczeństwa: filmy z 1954 roku – stare, ale jare!
Piotr Jędrzejak
24 października 2012

Okazuje się, że niespełna 60-letnie porady dotyczące jazdy motocyklem mają zastosowanie także i dziś!

Przed Wami brytyjska kampania bezpieczeństwa zawierająca dwanaście filmów skierowanych dla motocyklistów. Klipy są biało-czarne, marnej jakości i czasami wręcz śmieszne, ale z drugiej strony motocykle to wciąż motocykle! Wiele, a w zasadzie większość porad wciąż jest aktualnych!

Zwróćcie uwagę chociażby na to, jak prezenter podkreśla, że autorami nie są politycy, którzy w życiu nie siedzieli na motocyklu – kampanię stworzyli motocykliści dla motocyklistów! To niesamowite, z jaką pasją prezenter opowiada o wszystkim, jak podkreśla niebezpieczeństwa. Ujmujące jest też porównanie motocykla do rewolwera lub żyletki, jako przedmiotów, które mogą być groźne wyłącznie w nieodpowiednich rękach.

Zauważcie takie rzeczy, jak rękawice z odblaskowymi strzałkami, które funkcjonowały jako kierunkowskazy, czy na profesjonalną poradę, aby w razie chłodniejszych temperatur, pod kurtkę wsadzić… gazetę! Zobaczcie, jak nagrywane są wypadki, to nie fotomontaż, a jedynie zdjęcia symulowanych wypadków sklejone w film. Ciekawe jest też często używane ujęcie z motocykla jadącego z tyłu. W kadrze znajduje się reflektor, a więc kamera musiała być zamontowana na motocyklu – czyżby pierwowzór GoPro? Oglądajcie uważnie i uczcie się!

Rode Safety: Wstęp

 

Rode Safety: Obsługa

 

Rode Safety: Ubiór

 

Rode Safety: Odpalanie silnika i włączanie do ruchu

 

Rode Safety: Sygnały rękami

 

Rode Safety: Skrzyżowania

 

Rode Safety: Wyprzedzanie

 

Rode Safety: Bycie wyprzedzanym

 

Rode Safety: Jazda z pasażerem

 

Rode Safety: Uwaga na dzieci

 

Rode Safety: Warunki pogodowe

 

Rode Safety: Jazda nocą

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły