Wyciekł niepokojący raport rządu UK w sprawie koronawirusa – paraliż będzie trwać zatrważająco długo.

- MotoRmania

Dziesiątki tysięcy zarażonych w EU – spójrzmy prawdzie w oczy – to będzie długi proces. Tajny raport dla rządu UK wydaje się to potwierdzać.

Tajny raport Public Health England opublikowali dziennikarze „Guardiana”. Wynika z niego, że pandemia ma osiągnąć punkt szczytowy na przełomie kwietnia i maja. Po tym okresie sytuacja ma się zacząć uspokajać, ale następnie w listopadzie wirus znowu uderzy. Z raportu wynika, że Brytyjczycy spodziewają się, iż pandemia może potrwać aż do wiosny 2021 roku.  Najbardziej pesymistyczny scenariusz przedstawiony w raporcie zakłada, że koronawirus może zarazić do 80 proc. społeczeństwa, a hospitalizacji może wymagać niemal osiem milionów Brytyjczyków.

Raport przewiduje, że przy założeniu jednoprocentowego odsetka śmiertelności, w ciągu roku może umrzeć nawet do 500 tysięcy osób w UK.

Na szczęście Polska zareagowała bardzo szybko, ale niewielka ilość zarażonych niestety nie wypłynie na brak ograniczeń. Musimy pamiętać, że Niemcy i Wielka Brytania to kraje do których podróżujemy najczęściej. Dla bezpieczeństwa środki ostrożności będzie należało utrzymywać tak długo jak długo będzie istniało poważne zagrożenie w krajach EU. To się dzieje w Chinach – pomimo zniwelowania zakażeń środki bezpieczeństwa są w dalszym ciągu utrzymywane.  Musimy podchodzić z dużą rezerwą do naszych letnich planów wyjazdowych, być może nawet jesiennych.  Jest duże prawdopodobieństwo, że w tym sezonie nie dobędą się już zawody MotoGP, ani WSBK.. I jakiekolwiek inne. Nie będzie tak dopóki cały zagrożony wirusem europejski makroregion nie znajdzie się pod kontrolą.

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl