TT na wyspie Man odwołane!

- Mick

Podczas gdy organizatorzy wyścigów MotoGP i World Superbike przesuwają kolejne rundy, władze wyspy Man poszły o jeden krok dalej. Tegoroczna edycja legendarnych, ulicznych wyścigów Tourist Trophy została całkowicie odwołana. 

Motocyklowa rywalizacja na 60-kilometrowej trasie biegnącej ulicami wyspy Man miała odbyć się w dniach 30 maja – 13 czerwca, ale dzisiaj lokalne władze podjęły trudną decyzję o całkowitym odwołaniu zawodów.

Pod znakiem zapytania stoją także zaplanowane na wrzesień wyścigi Classic TT i Manx GP, a ich organizacja uzależniona jest od sytuacji związanej z koronawirusem.

Władze wyspy Man zapowiedziały jednocześnie, że nie tylko zwrócą kibicom pieniądze za bilety i pakiety wyjazdowe kupione przez oficjalną stronę TT, ale także podejmą kroki mające pomóc lokalnym przedsiębiorstwom, dla których konsekwencje odwołania imprezy będą bardzo dotkliwe.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl