TT na wyspie Man odwołane!
Mick
16 marca 2020

Podczas gdy organizatorzy wyścigów MotoGP i World Superbike przesuwają kolejne rundy, władze wyspy Man poszły o jeden krok dalej. Tegoroczna edycja legendarnych, ulicznych wyścigów Tourist Trophy została całkowicie odwołana. 

Motocyklowa rywalizacja na 60-kilometrowej trasie biegnącej ulicami wyspy Man miała odbyć się w dniach 30 maja – 13 czerwca, ale dzisiaj lokalne władze podjęły trudną decyzję o całkowitym odwołaniu zawodów.

Pod znakiem zapytania stoją także zaplanowane na wrzesień wyścigi Classic TT i Manx GP, a ich organizacja uzależniona jest od sytuacji związanej z koronawirusem.

Władze wyspy Man zapowiedziały jednocześnie, że nie tylko zwrócą kibicom pieniądze za bilety i pakiety wyjazdowe kupione przez oficjalną stronę TT, ale także podejmą kroki mające pomóc lokalnym przedsiębiorstwom, dla których konsekwencje odwołania imprezy będą bardzo dotkliwe.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły