World Ducati Week 2012 – MotoGP vs WSBK na Diavelu
Piotr Jędrzejak
28 maja 2012

Flagowa impreza Ducati coraz bliżej! Tym razem na 1/4 mili pojedynkowało się będzie 8 zawodników na Diavelach.

Impreza jak zwykle odbędzie się na torze Misano, a w programie jest oczywiście masa innych atrakcji. W ciągu czterech dni na nitce toru, w padoku i całej okolicy będą jazdy na torze, testy motocykli, wyścigi, myjnia motocyklowa w bikini, koncerty i wiele, wiele winnych. Ciekawa będzie na pewno obecność ośmiu profesjonalnych zawodników. Dwóch z MotoGP: Valentino Rossi (krążą plotki, że przez najbardziej zagorzałych fanów Ducati zostanie wyśmiany i wygwizdany), Nicky Hayden; pięciu z WSBK Carlos Checa, Sylvain Guintoli, Jakub Smrz, Niccolò Canepa, Lorenzo Zanetti oraz trzykrotny mistrz WSBK, aktualny tester Ducati, Troy Bayliss.

http://youtu.be/4eCRJj4NHl0

Jednym najbardziej widowiskowych wydarzeń na WDW 2012, będzie wyścig tej ósemki na 1/4 mili. Wszyscy dosiądą identycznych motocykli, czyli Ducati Diavelów. Jak myślicie, kto okaże się najszybszy? Impreza obywa się w dniach 12-24 czerwca. Jeżeli mieszkacie poza Europą, to wstęp na wszystkie dni jest darmowy. Wszelkie szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie WDW 2012.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły