Uwaga! „Lecą” prawka – Policja przykręca śrubę motocyklistom.

- MotoRmania

Egzekucja nowych przepisów wydaje się koncentrować w dużej mierze na motocyklistach.

Policja zapowiadała, już wcześniej, że rok 2020 upłynie pod znakiem „motocyklowym” i wygląda na to, że funkcjonariusze wzięli nas na celownik. Dwa dni temu zatrzymano kolejne uprawnienia w Bytomiu gdzie stróże prawa w nieoznakowanym BMW zauważyli szybko jadący motocykl. Kierowca przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 50 km/h.

Policjanci ruszyli za motocyklem. Już po chwili policyjny radar pokazał 111 km/h w terenie zabudowanym. Tym samym stwierdzono przekroczenie prędkości o 61 km/h, co naturalnie wystarczyło do odebrania prawa jazdy na 3 miesiące. Pamiętajmy, że zmiana w przepisach dotyczy w również ruchu niezabudowanego. Jeżeli tam przekroczymy prędkość 0 50km/h też czeka nas 3-miesięczna sankcja. Przykład bytomski to tylko jeden z wielu jakie odnotowujemy – ich kumulacja świadczy o tym, że Policja wzięła się za nas na poważnie. Kontrolujcie swoją prędkość bo na motocyklu można łatwo się zapomnieć.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl