Tysiące fanów nielegalnych wyścigów na „Chabówce”. Organizator usłyszał wyrok!

- MotoRmania

Nielegalne wyścigi na fragmencie DK47, czyli tzw. „Patelni” w Chabówce odbiły się szerokim echem w środowisku motocyklowym i wzbudziły mnóstwo kontrowersji.

Autor: Karol Ragus

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tematem polecam artykuł Pejsera, w którym przedstawia nasze stanowisko dotyczące zjawiska Chabówki. Osoba uznana za organizatora tego „kina akcji” usłyszała właśnie wyrok.

29-letni mężczyzna chciał w zeszłym roku zorganizować rozpoczęcie sezonu połączone ze „ściganiem” na tzw. „Patelni”. Na facebooku ponad 1000 osób zadeklarowało udział, a kolejne 4 tysiące było zainteresowane, co wypełniło znamiona imprezy masowej. Tą dość niecodzienną sytuacją zainteresowała się policja, która ustaliła dane mężczyzny i przeszukała jego mieszkanie. Znaleziono w nim puchary z wygrawerowaną nazwą niedoszłej imprezy oraz nagrania z nielegalnych wyścigów.

12 czerwca mężczyzna usłyszał zarzuty zorganizowania imprezy masowej bez zezwoleń. Dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy prac społecznych i zwrotu kosztów procesu. Strony związane z „Patelnią Chabówka” wciąż są prowadzone i pojawiają się na nich nowe posty. Wokół nielegalnych wyścigów wytworzyła się tam aura tajemnicy, a nawet pewna estyma.

Nie wiadomo, czy wyrok dla organizatora tak naprawdę nie uczyni z niego lokalnego bohatera zwolenników „Chabówki”. Rzeczywiście można uznać, że zainteresowanie tą „rywalizacją” jest masowe. Tysiące z nas uważa, że to ma sens, a to w naszej ocenie wystawia polskim motocyklistom niezbyt pochlebną ocenę.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl