Czy w WSBK zobaczymy klasę „SuperNaked”? BSB rozpoczyna WAŻNY projekt.
MotoRmania
25 czerwca 2020

Ducati Streetfighter V4S, KTM SuperDuke 1290 R, Aprilia Tuono V4, BMW S1000R to maszyny, które niemalże dorównują mocą ówczesnym superbikom.

Dyrektor British SuperBikes Stuart Higgs w wywiadzie udzielonym Bennets BikeSocial potwierdził, że trwają prace nad utworzeniem klasy SuperNaked w ramach wyścigów BSB.

Ma to być odpowiedź na rosnącą popularność tego segmentu i moce, które już teraz oscylują w granicach do niedawna spotykanych jedynie w Superbike’ach. 

Wprowadzenie nowej klasy to trudne zadanie. Rozmawiamy z producentami – trzeba ustalić, kto byłby zainteresowany by zainwestować w taki pomysł […] W tym momencie nie ma jednej klasy wyścigowej, gdzie mogłyby znaleźć się wszystkie marki. W przypadku klasy „SuperNaked” widzę możliwość startu dla MV Agusty, Triumpha, KTM-a, BMW, Ducati i marek japońskich mówił Higgs w wywiadzie.

Takie działania nie dziwią, jeśli spojrzymy na słupki sprzedaży sportowych nakedów. gdy jednocześnie sprzedaż sportów maleje z każdym rokiem. Segment sportowych sześcsetek prawie zniknął z rynku, a gigant jakim jest Suzuki ogłasza, że od przyszłego roku nie będzie oferować GSXR-a w Europie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły