A jeżeli chodzi o Ducati? Nowa teoria na temat Espargaro!

- MotoRmania

Obecnie wszyscy są pewni, że Pol Espargaro podpisze kontrakt z Hondą aby w 2021 zająć miejsce Alexa Marqueza. A jeśli istnieje jeszcze inna opcja?

Autor: Karol Ragus

W ostatnim odcinku „What Could Happen If” komentator MotoGP Steve Day zajął bardzo intrygujące stanowisko. Stwierdził, że przeprowadzka młodszego z braci Espargaro jest bardzo prawdopodobna natomiast nie do Hondy, a do Ducati! 

Honda wraz z Ducati wygrali 46 z ostatnich 55 wyścigów w klasie mistrzowskiej. Fabryczny zespół Ducati podpisał z Jackiem Millerem kontrakt obowiązujący od sezonu 2021. Danilo Petrucci przechdzi do KTM-a, natomiast wciąż nie potwierdzono przedłużenia kontraktu z Andreą Dovizioso. Popularny „Dovi” ostatnie 3 sezony kończył sezon generalny za Marquezem. Ma już 34 lata i w Ducati mają powody, by szukać na jego miejsce kogoś młodszego z większym potencjałem. Oprócz tego Honda ledwo podpisała młodszego z braci Marquez, Alexa i trudno oczekiwać, że nie da mu nawet szansy udowodnić swojej wartości. W Hondzie nikt nie chce stracić zaufania swojego czempiona. 

Jeśli porównamy Pola z „Dovim” to na jego korzyść przemawia przede wszystkim wiek- jest 5 lat młodszy od Andreii. Espargaro pokazał się w tym sezonie ze świetnej strony, jego solidne występy zrobiły na Włochach dobre wrażenie.

W świetle tych wszystkich doniesień jedno jest pewne, sezon 2021 zapowiada się bardzo ciekawie.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl