A jeżeli chodzi o Ducati? Nowa teoria na temat Espargaro!
MotoRmania
25 czerwca 2020

Obecnie wszyscy są pewni, że Pol Espargaro podpisze kontrakt z Hondą aby w 2021 zająć miejsce Alexa Marqueza. A jeśli istnieje jeszcze inna opcja?

Autor: Karol Ragus

W ostatnim odcinku „What Could Happen If” komentator MotoGP Steve Day zajął bardzo intrygujące stanowisko. Stwierdził, że przeprowadzka młodszego z braci Espargaro jest bardzo prawdopodobna natomiast nie do Hondy, a do Ducati! 

Honda wraz z Ducati wygrali 46 z ostatnich 55 wyścigów w klasie mistrzowskiej. Fabryczny zespół Ducati podpisał z Jackiem Millerem kontrakt obowiązujący od sezonu 2021. Danilo Petrucci przechdzi do KTM-a, natomiast wciąż nie potwierdzono przedłużenia kontraktu z Andreą Dovizioso. Popularny „Dovi” ostatnie 3 sezony kończył sezon generalny za Marquezem. Ma już 34 lata i w Ducati mają powody, by szukać na jego miejsce kogoś młodszego z większym potencjałem. Oprócz tego Honda ledwo podpisała młodszego z braci Marquez, Alexa i trudno oczekiwać, że nie da mu nawet szansy udowodnić swojej wartości. W Hondzie nikt nie chce stracić zaufania swojego czempiona. 

Jeśli porównamy Pola z „Dovim” to na jego korzyść przemawia przede wszystkim wiek- jest 5 lat młodszy od Andreii. Espargaro pokazał się w tym sezonie ze świetnej strony, jego solidne występy zrobiły na Włochach dobre wrażenie.

W świetle tych wszystkich doniesień jedno jest pewne, sezon 2021 zapowiada się bardzo ciekawie.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły