Trzęsienie ziemi – list od Gabriele del Torchio, szefa Ducati
Piotr Jędrzejak
13 czerwca 2012

Włochy nawiedziły ostatnio dwa potężne trzęsienia ziemi. Tragedia nie tylko pochłonęła wiele żyć, ale pozbawiła ludzi domów oraz miejsc pracy.

Na nieszczęście trzęsienia miały miejsce w okolicy zwanej Motor Valley, gdzie zlokalizowana jest spora część przemysłu, między innymi motoryzacyjnego. Ducati wprawdzie nie zostało bezpośrednio dotknięte trzęsieniem, za to ucierpieli podwykonawcy. Na nieszczęście włoski producent motocykli kieruje się strategią „just in time”, co oznacza, że nie prowadzi składu potrzebnych części i podzespołów, a wszystko jest dostarczane przez podwykonawców wtedy, kiedy jest potrzebne.

Wczoraj opublikowany został list dotyczący skutków trzęsienia, list napisany przez prezesa Ducati, Gabriele del Torchio.

„Drodzy przyjaciele Ducatiści,

Niestety dewastacyjne i tragiczne skutki trzęsienia ziemi, które niedawno uderzyło w okolice Po Valley w północnej Bolonii, są wszystkim dobrze znane z powodu spowodowanych ogromnych zniszczeń, w sensie strat materialnych oraz ludzkich żyć.

Nie tylko mieszkalne i historyczne budynki, ale też lokalny system przemysłowy został dotknięty w samym sercu „Motor Valley”, skąd Ducati czerpie cenne, zaawansowane i unikalne elementy niezbędne do produkowania motocykli.

Co niepokojące, każdego dnia – nawet teraz, gdy piszę ten list – nowe wstrząsy są rejestrowane, chociaż na szczęście nie są już tak silne. W Borgo Panigale silniejsze wstrząsy były wyraźnie odczuwane, na szczęście jednak obyło się bez strat w ludziach oraz mieniu. Wciąż jednak mamy się na baczności.

Niektórzy z naszych kolegów mieszkających w najgorzej dotkniętych miejscach, mają zniszczone albo kompletnie zrujnowane domy. Nasze serca są przy nich, a akcje wsparcia zostały natychmiast uruchomione w różne sposoby i w różnych miejscach, wliczając zbiórkę pieniędzy spontanicznie zorganizowaną przez Kluby Ducati na całym świecie – z czego jestem niezmiernie dumny i wdzięczny.

Pojedyncze osoby, instytucje i przedsiębiorstwa z regionu Emilia reagują z wielkim męstwem, odwagą i determinacją – co jest dowodem na ich silny charakter oraz godną podziwu jedność społeczną.

Nasi dostawcy starają się z całych sił aby wznowić produkcję w najkrótszym możliwym czasie, a Ducati ich wspiera, aby mogli kontynuować wzmacnianie autentyczności i światowej jakości naszych motocykli.

Mimo wszystko, wliczając wszelkie nasze starania i poświęcenie, wciąż możemy doświadczyć zwolnienia tempa naszej produkcji. Wiemy, że o tej porze roku, wielu z Was niecierpliwie wyczekuje swoich nowych Ducati. Dla niektórych z Was, to oczekiwanie może się przedłużyć. Zatem piszę bezpośrednio do Was, abyście mogli w pełni zrozumieć niezwyczajną naturę naszych aktualnych warunków pracy. Proszę nie przestawajcie wierzyć w Ducati, w nasz region, w „Motor Valley”: wspólnie wrócimy na siodło już niedługo!”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły