Triumph przejmuje producenta elektrycznych motocykli OSET Bikes

- Sebastian Radwan

Brytyjski producent motocykli Triumph ogłosił przejęcie producenta motocykli elektrycznych OSET Bikes. W ramach szerszego planu współpracy oferowania pełnej gamy motocykli terenowych, co stanowi interesujące biorą pod uwagę doświadczenia firmy Oset.

Przed wprowadzeniem na rynek gamy Motocross i Enduro, Triumph Motorcycles robi kolejny ekscytujący krok w świecie off-roadu poprzez przejęcie OSET Bikes, lidera w świecie dziecięcych elektrycznych motocykli terenowych.

Informacje o Oset Bikes

Oset powstał w 2004 roku, kiedy został założony przez Iana Smitha, którego syn Oliver chciał jeździć na motocyklach typu dirt bike. Ian postanowił sam zbudować jeden, a rezultatem tego był Oset, który sprzedał już ponad 40 000 motocykli na całym świecie w opracowane przez nich własne elektryczne układy napędowe.

Produkty są dostępne w ponad 60 salonach na terenie Wielkiej Brytanii i są eksportowane do ponad 25 krajów.

Koncentruje się na rynku młodzieżowym i oferuje siedem motocykli elektrycznych, począwszy od rozmiaru koła 12,5 do 24,0, a także elektryczny rower MX. Imprezy OSET Cup, które mają zachęcić dzieci do zabawy na rowerach, są teraz dostępne na całym świecie. W ciągu 10 lat OSET Bikes zajęło pierwsze 5 miejsc w Youth National Trials Series i było stałymi bywalcami Goodwood Festival of Speed, MotoGP, World Superbikes i Isle of Man TT.

Przejęcie Oset

Przejęcie OSET wpisuje się w strategię Triumph wejścia w segment off-road, ogłoszoną w 2020 roku i zapewnia obu firmom możliwość dzielenia się i korzystania z wzajemnej wiedzy i doświadczenia w swoich segmentach, umożliwiając obu markom równoległy rozwój na arenie międzynarodowej. – mówi Triumph w komunikacie prasowym.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z OSET Bikes: dynamiczną marką, która od wielu lat zachęca dzieci do jazdy na motocyklu i przoduje w rozwoju elektrycznych rowerów trialowych do zabawy i rywalizacji.

Podczas gdy obie marki będą nadal działać niezależnie, Triumph i OSET będą współpracować nad nowymi, najnowocześniejszymi produktami, aby zainspirować młodych motocyklistów do jazdy terenowej w segmentach, w których Triumph i OSET będą obecne, opierając się na ich odpowiednich mocnych stron, aby zbudować najlepsze rowery na świecie. – Nick Bloor – dyrektor generalny Triumph

„Kiedy zbudowaliśmy ten pierwszy motocykl „garażowy” dla mojego syna Olivera, nie miałem pojęcia, że ​​doprowadzi to do tego momentu. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość OSET jako części rodziny Triumph.

Marka OSET pozostanie pod nazwą OSET i nadal będzie służyć społeczności zajmującej się testami i motocyklami terenowymi. Jesteśmy teraz lepiej przygotowani do rozwoju i innowacji w całej naszej ofercie, jednocześnie ciesząc się bezpieczeństwem skali i pozycją rynkową, jaką Triumph może zaoferować OSET” – Ian Smith – dyrektor generalny OSET Bikes

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl