Triumph przejmuje producenta elektrycznych motocykli OSET Bikes
Sebastian Radwan
21 czerwca 2022

Brytyjski producent motocykli Triumph ogłosił przejęcie producenta motocykli elektrycznych OSET Bikes. W ramach szerszego planu współpracy oferowania pełnej gamy motocykli terenowych, co stanowi interesujące biorą pod uwagę doświadczenia firmy Oset.

Przed wprowadzeniem na rynek gamy Motocross i Enduro, Triumph Motorcycles robi kolejny ekscytujący krok w świecie off-roadu poprzez przejęcie OSET Bikes, lidera w świecie dziecięcych elektrycznych motocykli terenowych.

Informacje o Oset Bikes

Oset powstał w 2004 roku, kiedy został założony przez Iana Smitha, którego syn Oliver chciał jeździć na motocyklach typu dirt bike. Ian postanowił sam zbudować jeden, a rezultatem tego był Oset, który sprzedał już ponad 40 000 motocykli na całym świecie w opracowane przez nich własne elektryczne układy napędowe.

Produkty są dostępne w ponad 60 salonach na terenie Wielkiej Brytanii i są eksportowane do ponad 25 krajów.

Koncentruje się na rynku młodzieżowym i oferuje siedem motocykli elektrycznych, począwszy od rozmiaru koła 12,5 do 24,0, a także elektryczny rower MX. Imprezy OSET Cup, które mają zachęcić dzieci do zabawy na rowerach, są teraz dostępne na całym świecie. W ciągu 10 lat OSET Bikes zajęło pierwsze 5 miejsc w Youth National Trials Series i było stałymi bywalcami Goodwood Festival of Speed, MotoGP, World Superbikes i Isle of Man TT.

Przejęcie Oset

Przejęcie OSET wpisuje się w strategię Triumph wejścia w segment off-road, ogłoszoną w 2020 roku i zapewnia obu firmom możliwość dzielenia się i korzystania z wzajemnej wiedzy i doświadczenia w swoich segmentach, umożliwiając obu markom równoległy rozwój na arenie międzynarodowej. – mówi Triumph w komunikacie prasowym.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z OSET Bikes: dynamiczną marką, która od wielu lat zachęca dzieci do jazdy na motocyklu i przoduje w rozwoju elektrycznych rowerów trialowych do zabawy i rywalizacji.

Podczas gdy obie marki będą nadal działać niezależnie, Triumph i OSET będą współpracować nad nowymi, najnowocześniejszymi produktami, aby zainspirować młodych motocyklistów do jazdy terenowej w segmentach, w których Triumph i OSET będą obecne, opierając się na ich odpowiednich mocnych stron, aby zbudować najlepsze rowery na świecie. – Nick Bloor – dyrektor generalny Triumph

„Kiedy zbudowaliśmy ten pierwszy motocykl „garażowy” dla mojego syna Olivera, nie miałem pojęcia, że ​​doprowadzi to do tego momentu. Wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość OSET jako części rodziny Triumph.

Marka OSET pozostanie pod nazwą OSET i nadal będzie służyć społeczności zajmującej się testami i motocyklami terenowymi. Jesteśmy teraz lepiej przygotowani do rozwoju i innowacji w całej naszej ofercie, jednocześnie ciesząc się bezpieczeństwem skali i pozycją rynkową, jaką Triumph może zaoferować OSET” – Ian Smith – dyrektor generalny OSET Bikes

Sebastian Radwan
Redaktor naczelny

Pasjonat motocykli, entuzjasta doskonalenia techniki jazdy oraz gadżetów motocyklowych. Zawodowo certyfikowany specjalista marketingu internetowego i analizy danych. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły