Tragiczny weekend: 30. letnia motocyklistka uderza w przystanek i ginie. To tylko jedno z wielu zdarzeń.

- MotoRmania

Pogoda i chęć odreagowania ciężkich czasów wyciągnęła nas z domu na motocyklach w ten weekend.. Niestety nie wszyscy wrócili.

Już w sobotę wczesnym popołudniem apelowaliśmy o rozsądek podczas przejażdżek informując od karambolu do jakiego doszło z udziałem trzech aut i motocyklisty na wylocie z Warszawy w kierunku Łomianek. Motocyklista, który jak wynika z doniesień padł ofiarą błędów innych uczestników zdarzenia, został zabrany nieprzytomny do szpitala i był w stanie ciężkim. Niestety po przerwie zimowej jesteśmy spragnieni motocyklowych emocji, i zbyt często nie dajemy sobie szansy na oswojenie się z prędkością, z zachowaniami maszyny. Zapominamy, że pozimowe zabrudzenia drogi i stosunkowo mało przyczepny jeszcze asfalt również wymaga nadzwyczajnie ostrożnego podejścia do jazdy.  Oto dwa przykłady kolejnych tragicznych zdarzeń z weekendu.

Ruda Śląska – przyczyną wypadku prawdopodobnie zbyt duża prędkość.. 

29-letni chłopak z Chorzowa zginął w Rudzie Śląskiej, a jego o rok młodsza żona, która była pasażerką walczy o życie pozostając w stanie ciężkim. Jadący ulicą w kierunku Chorzowa motocykl przewrócił się i przez dłuższy odcinek sunął płasko po jezdni. Wszystko wskazuje na to, że motocyklista uderzył głową w koło skręcającej z głównej drogi w lewo toyoty.Dokładne przyczyny wypadku wyjaśnią biegli, powołani przez policję i prokuraturę. Jak poinformował oficer prasowy rudzkiej policji st. asp. Arkadiusz Ciozak, wstępnie ustalono, że przed wypadkiem motocykl mógł jechać z dużą prędkością – tylko przemknął przed usytuowaną nieopodal kamerą miejskiego monitoringu. Prawdopodobnie motocyklista nie zdołał wyhamować przed samochodem wyjeżdżającym na drogę  i chcąc uniknąć zderzenia „położył” maszynę, sunąc przez pewien czas po jezdni. Zginął – jak podejrzewają policjanci – uderzając w koło Toyoty. Kierowca tego auta mógł nie widzieć zbliżającego się szybko motocykla. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, poszukiwani są świadkowie. Stan 28-letniej żony zmarłego motocyklisty, którą helikopterem przetransportowano do szpitala, określany jest jako ciężki.

Zdziarzec – nie żyje motocyklistka

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej Mielec – Lisia Góra w miejscowości Zdziarzec, tuż za Radomyślem Wielkim, przed zjazdem w kierunku Dębicy około godziny 15:30 w niedzielę. Kobieta podróżująca motocyklem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przystanek autobusowy. Nie ma informacji o udziale osób trzecich, zatem ( zachowując tutaj jednak sporą dozę ostrożności w ferowaniu wyroków) można założyć, że niestety prędkość nie została dostosowana do umiejętności, lub, co bardziej prawdopodobne, do warunków na drodze.

 

Redakcja Motormanii składa kondolencje rodzinom i znajomym wszystkich motocyklistów, którzy odeszli od nas w ten weekend. Trzymamy kciuki za wszystkie osoby, które walczą o swoje zdrowie.

Prosimy was wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w jeździe na motocyklu ZAWSZE, a szczególnie powoli należy jeździć po drogach w pierwszych dniach wiosny.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl