Testy na koronawirusa dla kierowców – już w Niemczech i UK!

- MotoRmania

W Korei Płd., Niemczech i Anglii działają już stacje, w których można bez wysiadania lub zsiadania z motocykla oddać próbkę do badań na obecność koronawirusa.

lVQk9kpTURBXy8wOGQ3MjE5YWFiZmQ5NGJiYWVmMzk5M2E5ODk0MThjMi5qcGeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw4GhMAE

Wzorem władz w Korei teraz także niektóre gminy w Niemczech i w Anglii podejmują nietypowe środki w walce z koronawirusem. W Esslingen (okolice Stuttgartu, Badenia-Wirtembergia), Marburgu i Groß-Gerau (Hesja) oraz w Wolverhampton (West Midlands) uruchomiono specjalne stacje „drive-in”, w których personel medyczny pobiera od potencjalnie zarażonych koronawirusem próbki śliny. Podobnie jak w restauracjach szybkiej obsługi wystarczy podjechać pod „okienko” i otworzyć szybę.

Z tego rozwiązania mogą skorzystać tylko osoby, które otrzymały odpowiednie skierowanie od lekarza domowego i specjalny kod uprawniający do wizyty w stacji badawczej (można to zrobić przez telefon). Do czasu otrzymania wyniku pacjenci są objęci kwarantanną domową. Procedura oczywiście nie dotyczy ciężkich przypadków, w których potencjalnie zarażeni skarżą się na trudności z oddychaniem – te osoby są kierowane bezpośrednio do kliniki.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl