Polak na North West 200 – czy to najbardziej ekstremalny wyścig uliczny świata?

- MotoRmania

Tegoroczny tydzień wyścigowy North West 200 ma się dobyć w terminie 10-16 maja – po raz pierwszy pojedzie tam Krystian Paluch.

 

IMG_6304

 

Krystiana mieliśmy szansę poznać osobiście ponieważ postanowił przyjechać na tygodniowe treningi do haciendy Motormanii w styczniu 2020. Jest bardzo specyficznym typem zawodnika, który łączy w sobie ogromną determinację przy zdolności zachowania zdrowego rozsądku. Te cechy z całą pewnością predysponują go do uzyskiwania coraz lepszych wyników w wyścigach drogowych. Bardzo podoba nam się to, że Krystian postawił na progresję, zdobywanie doświadczenia w mądry sposób. Zaczął od startów w Czechach i zaliczył już Manx GP – czyli wyścig na Wyspie Man, ale dla zawodników z małym budżetem, takich, którzy aspirują do udziału w TT.  W Moto Angeles pracował głównie nad pozycją i kontrolą uślizgów – bardzo dobrze zaczął sobie radzić z wyczuciem uślizgów na wejściu w zakręt.

IMG_6368

 

Przed polskim zawodnikiem stoi w tym roku ogromne wyzwanie – North West 200 jest uważany przez wielu za bardziej ekstremalne doświadczenie niż TT.  Na Wyspie Man zawodnicy nie startują razem – tutaj tak. Drogi są dalekie od idealnych, a w wielu miejscach czekają na zawodników bardzo wysokie krawężniki. Najgorsze jest to, że jesteś tutaj znacznie bardziej narażony na bycie ofiarą błędu innej osoby. Na filmie widać jak w wielu przypadkach ktoś jadący z przodu jest zabrany przez zawodnika, który nie ogarnął hamowania – i razem lecą w płot. Na TT takie sytuacje się praktycznie nie zdarzają. Zobaczcie kultowy już, krótki materiał z North West 200 i dajcie nam znać…  Gdybyście mieli podjąć decyzję: wolelibyście pojechać TT czy NW200?:):)

https://www.youtube.com/watch?v=TfhWGS_oF1o

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl