Zobacz jak buduje się Ducati Multistradę 1200 krok po kroku

- Piotr Jędrzejak

Najnowsze video od Ducati raczej nie spowoduje u Was szokującego zastrzyku adrenaliny, ale jeżeli chociaż trochę lubicie pogrzebać przy swoich motocyklach, to będziecie jak zahipnotyzowani!

Ducati stworzyło video z linii produkcyjnej swojego flagowego sportowego turystyka, Multistrady 1200 2015. Niby nic ciekawego, bo w sumie to tylko kilku gości przykręcających kilka różnych śrubek za pomącą mniej lub bardziej fikuśnych narzędzi. A jednak przez 7 minut filmu wpatrywaliśmy się w monitor jakby właśnie nadawano przekaz na żywo z otwarcia Biedronki w Radomiu.

Zwróćcie uwagę na przykład na to, ile czasu antenowego poświęcono samemu silnikowi. To nie tylko dlatego, że jest sercem Multistrady, ale ponieważ Ducati buduje silniki samodzielnie, a nie wyłącznie składa na linii, bazując na produktach dostarczonych przez podwykonawców. P.S.: W 12 sekundzie widzicie koła zębate stanowiące nowość w Ducati, czyli zmienne fazy rozrządu DVT (ich działanie szerzej opisywaliśmy tutaj).

Oglądając to video zastanówcie się też nad czymś, co nie zawsze jest oczywiste. Zaprojektowanie motocykla to nie tylko stworzenie mocnego silnika, sztywnej ramy, dopasowanie do tego fajnego zawieszenia od Sachsa czy Ohlinsa i przykręcenie komputera gdzieś, gdzie zostało wolne miejsce. To też ogrom roboczogodzin poświęconych na odpowiednie poukładanie wszystkich klocków Lego i opracowanie odpowiedniego planu na poskładanie wszystkiego w optymalny sposób. „Najpierw przykręcić wahacz, czy ramę? W którym momencie zamontować airbox? Puścić kable górą, czy dołem?”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl