Zamiast papierosów, kup sobie motocykl
Piotr Jędrzejak
18 kwietnia 2012

Taką idea lansowana jest aktualnie w Holandii.

Reklama wyprodukowana została przez organizację Stivoro, odpowiedzialną w Holandii za pomoc w rzucaniu palenia. Jak pisałem przy okazji guzika z dramaturgią, tutaj w MotoRmanii lubimy udane reklamy z akcentem motocyklowym, więc podzielimy się z Wami też i teraz.

Poniższy obraz, a raczej sztuka została stworzona z papierosów ułożonych jako obraz 3D. Twórca użył dokładnie 7263 sztuk papierosów, aby przekonać ludzi, że motocykle są fajniejsze od palenia. Podpis brzmi: „Ten obraz zrobiony jest z 7263 papierosów. Tyle średnio wynosi roczne zaopatrzenie. Za tą samą kasę mógłbyś kupić sobie jakieś kółka. Z czego więc rezygnujesz?”

Dokładnie to samo założenie reklamy zostało połączone z motywem Mr. Choo (projektant mody) oraz podróżą dookoła świata. Według mnie pomysł i wykonanie stoją na naprawdę wysokim poziomie, ale jest jedna niejasność. Dla polskich cen, licząc nawet te drogie papierosy, za 7263 sztuk na pewno nie zapłacimy więcej, niż 5000 złotych. W takim przedziale cenowym, wybór motocykli raczej nie jest zbyt szeroki. Ile więc muszą kosztować papierosy w Holandii?

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły