Zamiast papierosów, kup sobie motocykl

- Piotr Jędrzejak

Taką idea lansowana jest aktualnie w Holandii.

Reklama wyprodukowana została przez organizację Stivoro, odpowiedzialną w Holandii za pomoc w rzucaniu palenia. Jak pisałem przy okazji guzika z dramaturgią, tutaj w MotoRmanii lubimy udane reklamy z akcentem motocyklowym, więc podzielimy się z Wami też i teraz.

Poniższy obraz, a raczej sztuka została stworzona z papierosów ułożonych jako obraz 3D. Twórca użył dokładnie 7263 sztuk papierosów, aby przekonać ludzi, że motocykle są fajniejsze od palenia. Podpis brzmi: „Ten obraz zrobiony jest z 7263 papierosów. Tyle średnio wynosi roczne zaopatrzenie. Za tą samą kasę mógłbyś kupić sobie jakieś kółka. Z czego więc rezygnujesz?”

Dokładnie to samo założenie reklamy zostało połączone z motywem Mr. Choo (projektant mody) oraz podróżą dookoła świata. Według mnie pomysł i wykonanie stoją na naprawdę wysokim poziomie, ale jest jedna niejasność. Dla polskich cen, licząc nawet te drogie papierosy, za 7263 sztuk na pewno nie zapłacimy więcej, niż 5000 złotych. W takim przedziale cenowym, wybór motocykli raczej nie jest zbyt szeroki. Ile więc muszą kosztować papierosy w Holandii?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl