Założyciel Dainese sprzedaje 80% udziałów – będzie rozwój!
Piotr Jędrzejak
6 listopada 2014

80% Dainese kosztowało 130 milionów euro, a nowy właściciel firmy pomoże w rozwoju na nowe rynki i dziedziny!

Lino Dainese założył swoją firmę w 1972 roku i od tego czasu był w niej aktywnym szefem. Nie tylko sygnował firmę swoim nazwiskiem, ale aktywnie ją rozwijał – jest pomysłodawcą wielu rozwiązań stosowanych w Dainese.

Niedawna plotka została teraz potwierdzona – Lino Dainese sprzedał 80% udziałów firmie inwestycyjnej Investcorp, za sumę 130 milionów euro. Pozostałe 20% wciąż jest w rękach Lino. Nie bójcie się jednak, nie jest to wrogie przejęcie, a raczej inwestycja.

Jak oficjalnie mówi Lino Dainese:
„Znalezienie odpowiedniego partnera było dla nas niezmiernie istotne w aktualnym momencie, gdy przyszedł czas na poważny rozwój. Wierzę, obecność na globalnym rynku oraz sieć sprzedaży Investcorp przyczyni się do rozwoju naszej firmy i pomoże w ciągłym udoskonalaniu oferty. Jestem również pewien, że ta pomoc pomoże mi znowu skupić się na mojej prawdziwej pasji: niekończących się badaniach nad innowacjami technologicznymi naszych produktów, a szczególnie nad D-Air [np. poduszki powietrzne w kombinezonach – przyp. red.].”

Dainese jest rzeczywiście znaną firmą w Europie, jednak w Północnej Ameryce nie jest już tak popularna i między innymi poprawienie tej sytuacji będzie celem nowych właścicieli.

„Nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy z aktualnym zespołem zarządzającym Dainese oraz z panem Lino Dainese” – mówi przedstawiciel Invesrcorp. „Chcemy umocnić pozycję Dainese jako lidera innowacji oraz walczyć o zwiększenie obecności na nowych rynkach.”

Przez nowe rynki należy rozumieć nie tylko miejsca geograficzne, ale także dziedziny sportu i życia. Aktualnie Dainese specjalizuje się w motocyklach, ale działalność firmy już od dłuższego czasu obejmuje także narciarstwo, rowery górskie oraz podobne sporty, które są popularne w okolicach siedziby firmy, w północno-wschodnich Włoszech. Lino Dainese widzi jednak znacznie większy potencjał technologii D-Air, jak na przykład ochrona starszych osób przed złamaniami chociażby we własnym mieszkaniu.

My jednak jesteśmy najbardziej ciekawi, jakie nowości Dainese teraz wprowadzi na rynek motocyklowy!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły