Z buta wjeżdżam, motocyklistów rozjeżdżam: wypadek w korku

- Piotr Jędrzejak

Wybaczcie nam ten tytuł… Film, który za chwilę obejrzycie, znaleźliśmy na stronach wykop.pl. Jakiś śmieszek zamieścił go tam pod takim tytułem i trzeba przyznać, że ten czarny humor pasuje tutaj najlepiej…

Akcja działa się w niedzielę po 14:00 na Raleigh Road w Maribyrnong, Melbourne, Australia – stąd lewostronny ruch. Kierowca samochodu, w którym jest kamerka pokładowa, zgodnie z prędkościomierzem w prawym dolnym rogu, jedzie około 40 km/h. Wyprzedza go dwóch motocyklistów, którzy na oko mogą jechać jakieś 60 km/h. Dokładnie tyle wynosi limit prędkości na tej drodze i ten fakt powinien uciąć wszelkie spekulacje na temat zbyt szybkiej jazdy.

Niestety w pewnym momencie, spośród korka na przeciwnym pasie ruchu, „z buta wjeżdża” bordowy sedan. Motocykliści nie mają czasu na reakcję. Uderzają w bok auta, zaliczają lot gwiazdy i twardo lądują po drugiej stronie auta…

Zwróćcie uwagę na cudowny brak ignorancji Australijczyków – mija zaledwie kilka sekund, a dookoła motocyklistów jest już tłum ludzi gotowych udzielić pierwszej pomocy.

Ale wróćmy do wypadku – wyłaniając się spośród samochodów, będąc na podporządkowanej, bordowy sedan nawet nie zwalnia. Osoba za kierownicą chyba nawet nie pomyślała, że trzeba się rozejrzeć aby komuś ustąpić pierwszeństwa. Kierowcą była kobieta w wieku 20-kilku lat.

Kobieta i jej pasażer wyszli z tego cało, czego nie można powiedzieć o motocyklistach. Obaj trafili do szpitala w stanie stabilnym. Jeden z nich, 30-latek ma złamaną nogę, a drugi, 40-latek doznał złamania miednicy.

Nikt nie miał wątpliwości co do tego, że pełną odpowiedzialność za wypadek ponosi kobieta zza kierownicy samochodu. Ale niech ta sytuacja będzie dla Was ostrzeżeniem: jeżeli jedziecie wzdłuż korka i widzicie pustą przestrzeń pomiędzy autami (szczególnie, gdy obok jest droga poprzeczna lub wyjazd), niech zaświeci się Wam lampka ostrzegawcza…

P.S.: Co za wymowny znak…

ZWOLNIJ - nie stań się statystyką

ZWOLNIJ – nie stań się statystyką

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl