Yamaha R6 20th Anniversary: fantastyczne malowanie na 20-lecie modelu [zdjęcia]
Piotr Jędrzejak
13 czerwca 2019

Niestety nie jest to oficjalne dzieło Yamahy, a dostępna jest wyłącznie jedna sztuka. 

W 1998 roku światu zaprezentowana została pierwsza Yamaha YZF-R6. Do klientów wyjechała w 1999 roku i od tamtej pory nieprzerwanie znajduje się w ścisłej czołówce sportowych sześćsetek. Z okazji 20-lecia modelu ktoś postanowił wypuścić aktualny model R6 w malowaniu inspirowanym czerwono-białym wzorem oryginału z 1999 roku.

Tym „kimś” niestety nie jest fabryka Yamahy, a więc nie liczcie, że sami też będziecie mogli kupić to cacko w salonie. Wersja „YZF-R6 20th Anniversary” powstała jako jedna sztuka, gdzieś w Japonii, a twórcą malowania jest studio GK Dynamics. Z technicznego punktu widzenia jest to zwykła eRszóstka. Motocykl zaprezentowany został na spotkaniu japońskiego fanklubu „YZF-R”. Specjalną wersję będzie mogła kupić ta osoba, której nazwisko wylosowane zostanie w specjalnej loterii.

Skoro nowa R6 w klasycznym malowaniu i tak nie przyjedzie do Polski, to chociaż nacieszmy oczy zdjęciami od YoungMachine:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły