MotoRmania KidzGP Team po II rundzie Pit Bike: minimalne różnice w Toruniu

- MotoRmania

Weekend w Toruniu, w czasie II rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, minął pod znakiem minimalnych różnic czasowych.

informacja prasowa
od MotoRmania KidzGP Team

W ostatni weekend nasza ekipa gościła w Toruniu na drugiej rundzie Pucharu Pitbike SM.

Ostatnie tygodnie przed tymi zawodami przepracowaliśmy bardzo intensywnie, dlatego z optymizmem podchodziliśmy do rywalizacji. Upalna pogoda nie była wielkim zaskoczeniem, gdyż kilka dni wcześniej trenowaliśmy na tym torze w identycznych warunkach.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (3)

Pierwsze treningi potwierdziły dobrą dyspozycję naszych zawodników – zarówno w klasie Stock 90 jak i Stock 125 nasi reprezentanci uzyskiwali czasy w ścisłej czołówce. Żar lejący się z nieba nie przeszkadzał naszym chłopakom, którzy w kwalifikacjach klasy Stock 90 uzyskali miejsca odpowiednio: Jogi 2., Jeremi 4., Palma 6. Warto dodać, że w całej stawce było aż 17 młodych zawodników i zawodniczek. Równie dobrze w klasie Stock 125 zaprezentował się Mati, który uzyskał 3. czas kwalifikujący go do najszybszej grupy Elite, a bardzo niewielka strata do liderów dawała nadzieję na ekscytujące wyścigi.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (4)

Wyścigi tradycyjnie rozpoczęli zawodnicy klasy Stock 90. Moment startowy w wykonaniu Jogi nie był idealny i stracił on jedną pozycję, ale jak się okazało tylko na chwilę, bo już w połowie pierwszego okrążenia odbił drugą lokatę. Jeremi po starcie utrzymał 4. miejsce i prowadził spokojny wyścig, natomiast Maks popisując się świetnym atakiem w pierwszych zakrętach, wysforował się na 5 miejsce.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (13)

Dalszy przebieg wyścigu był niezwykle emocjonujący, ponieważ do samej mety Jogi toczył z Kubą Stankiewiczem niezwykle zacięty pojedynek o 2 miejsce. Odmienne ustawienia motocykli dodatkowo spotęgowały różnice w stylu jazdy, co tylko poprawiło widowisko. Po kilku okrążeniach Kuba z wyraźnie większą prędkością wyprzedził Jogiego pod koniec prostej startowej, ale nasz młody zawodnik nie zamierzał odpuszczać. Przez kolejne okrążenia podążał za rywalem, szukając okazji do ataku. A taka nadarzyła się na ostatnich okrążeniach – szarża Jogiego była pierwszej klasy i zapewniła mu 2. miejsce, które nie bez problemów udało mu się dowieźć do mety. Warto dodać że przewaga nad Kubą wyniosła zaledwie 0,14 sek!! Pozostali nasi reprezentanci dojechali odpowiednio: Jeremi 4. i Maks 6.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (11)

Wyścig 1 najszybszej grupy Elite, z udziałem naszego zawodnika Mati, zaczął się dość pechowo – niewielki błąd na starcie spowodował, że rywale szybko odjechali do przodu. Ale to tylko podrażniło ambicję naszego reprezentanta, który rozpoczął pościg. Tradycyjnie już musiał zmagać się z rywalami na silniejszych motocyklach z klasy Stock 150. Najwyraźniej pomogło to Matiemu, który dogonił Wiktora Majchrowskiego, swojego bezpośredniego rywala z klasy Stock 125. Wielokrotne próby ataku za każdym razem spotykały się z twardą reakcją obronną Wiktora, a rywalizacja tych młodych walczaków była wyjątkowo emocjonująca. Ostatecznie na mecie Wiktor zameldował się o 0,36s. przed Matim, któremu przypadło 3. miejsce.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (14)

Druga seria wyścigów w wykonaniu zawodników klasy Stock 90 to ponownie wielkie emocje. Po starcie Jogi utrzymał 2. pozycję, ale na drugim okrążeniu zanotował upadek, przez co spadł na 9. lokatę. Z kolei Jeremi po starcie stracił 1 pozycję na rzecz Bartka Dereka i od tego momentu przez cały wyścig prowadził z nim zacięty pojedynek. Mimo, że nasz reprezentant był szybszy w większości miejsc na torze, to jednak różnica nie była aż tak znacząca by pozwolić na łatwy atak. Ponadto Bartek Derek jechał niemal bezbłędnie, przez co Jeremi czający się z tyłu nie miał idealnych okazji do ataku. Mimo to podjął wiele prób wyprzedzenia rywala – ta bezpośrednia rywalizacja z pewnością zaprocentuje w przyszłości. W międzyczasie dwójkę walczącą o 3. miejsce dopadł goniący po upadku Jogi i nawet na chwilę wyprzedził Jeremiasza, ale przy dublowaniu rywala to właśnie Jeremi wybrał lepszą ścieżkę i odbił straconą 4. pozycję, dojeżdżając na metę przed Jogim o zaledwie 0,03 sek!! Po spokojnym wyścigu, Maks dojechał na pozycji 6.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (17)

Na deser jak zawsze pozostał wyścig najszybszej grupy Elite, w której ponownie zaprezentował się nasz zawodnik z klasy Stock 125, Mati. Tym razem moment startowy był już dobry, ale zamieszanie na pierwszych zakrętach okazało się ponownie niefortunne i Mati znów utknął na grupą zawodników na „150-kach”. To była wielka lekcja ścigania – nasz młody rider przez kolejne okrążenia szykował sobie dogodny atak na poprzedzających zawodników, jednocześnie pilnując szarżujących za nim rywali. Z tego zadanie wywiązał się wyśmienicie i pomimo znacznej różnicy prędkości wyprzedził kilku zawodników na mocniejszych maszynach. To otworzyło drogę do Wiktora, z którym Mati bezpośrednio rywalizuje w klasie Stock 125, ale niestety zabrakło już okrążeń w wyścigu, aby powalczyć o wyższe miejsce. Tym samym Mati ponownie był 3.

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (9)

Podsumowując, warto podkreślić, że kolejny raz nasi reprezentanci zameldowali się na podium w obu klasach.
Stock 90:
– Jogi – III miejsce
– Jeremi – V miejsce
– Maks – VI miejsce
Stock 125:
– Mati – III miejsce

Następna runda na początku lipca w Radomiu – to dla nas nowy obiekty więc trzeba się przygotować szczególnie mocno. Tym bardziej że runda w Toruniu pokazała, że inni rywale nie śpią i również podnoszą swoje umiejętności.

Terningi, poczynania i relacje z wyścigów na żywo możecie śledzić na fanpage’u MotoRmania KidzGP Team!

II runda 2019 - MotoRmania KidzGP Team (7)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl