Wystawa w Muzeum Harley-Davidson poświęcona legendzie: Willie G.
MotoRmania
9 lutego 2015

Wystawa „Willie G. Davidson: Artysta, Projektant, Lider, Legenda” zostanie otwarta latem tego roku.

informacja prasowa

Muzeum Harley-Davidson z wielką radością ogłasza plan otwarcia specjalnej letniej wystawy, mającej na celu uhonorowanie największej legendy świata motocykli, Williego G. Davidsona. Wystawa pod tytułem „Willie G. Davidson: Artysta, Projektant, Lider, Legenda” będzie otwarta od 13 czerwca do 7 września 2015 r.

Wystawa, zlokalizowana w specjalnej strefie Garage, umożliwi zwiedzającym zapoznanie się z artyzmem, wpływem i osiągnięciami człowieka, którego projekty na całe pokolenia zdefiniowały amerykańskie motocykle. Kluczowe elementy wystawy to nigdy wcześniej niepokazywane eksponaty i przedmioty z osobistej kolekcji Williego, rzucające światło na jego niecodzienne podejście, osobisty styl, proces tworzenia, inspiracje i wpływy. Dodatkowo zaprezentowane jedyne w swoim rodzaju pojazdy, oryginalne projekty, sztuka, mało znane eksponaty oraz media stworzą pasjonujący obraz tej wyjątkowej postaci, jego rozwoju zawodowego, jego dziedzictwa oraz jego bieżącej pracy. Dodatkowe informacje dotyczące wystawy zostaną opublikowane wiosną.

Informacje biograficzne: Willie G. Davidson jest obecnie Emerytowanym Głównym Stylistą oraz Ambasadorem Marki w firmie Harley-Davidson, Inc. Jest on doskonale znany milionom miłośników motocykli jako „Willie G.” i jest wnukiem jednego z założycieli firmy, Williama A. Davidsona. Przez 49 lat, Davidson uczestniczył w kształtowaniu wyglądu, brzmienia i odczuć charakteryzujących motocykle Harley-Davidson. W 1981 r. był jednym z 13 członków kierownictwa firmy, którzy zebrali kwotę ponad 75 milionów USD, żeby odkupić firmę Harley-Davidson od AMF Incorporated.

Informacje o Muzeum Harley-Davidson: Muzeum Harley-Davidson, z siedzibą przy 400 West Canal Street w Milwaukee, pokazuje historię i kulturę Ameryki w wyjątkowy sposób, bo widziane oczami firmy Harley-Davidson. Muzeum, będące jedną z największych atrakcji turystycznych w Milwaukee i w stanie Wisconsin, jest otwarte całorocznie i przyciąga co roku setki tysięcy zwiedzających. Kompleks muzeum zajmujący powierzchnię około 8 hektarów obejmuje duży bezpłatny parking, bar i restaurację MOTOR®, a także oficjalny sklep The Shop. Więcej informacji o galeriach, wystawach specjalnych, imprezach, biletach itp. można znaleźć na stronie h-dmuseum.com

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły